Wydarzenia

Weekend Architektury w Gdyni 27-30 sierpnia 2020

Zapraszamy architektów, architektów krajobrazu i urbanistów na X Weekend Architektury w Gdyni w dniach 27-30 sierpnia.

To już X edycja Weekendu Architektury w Gdyni. Tegoroczne wydarzenie poświęcone będzie dyskusjom o dostosowaniu planów architektonicznych do potrzeb społecznych, współczesnym wyzwaniom stojącym przed miastami, ich zagospodarowaniem prestrzennym jak i postępującymi zmianami klimatycznymi. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia 2020 w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Podczas tegorocznej edycji, która odbędzie się pod hasłem 'Antycypacja”, prelegenci poświęcą wiele miejsca na refleksję nad współczesnymi miastami, ich projektowaniem w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju, dostosowaniem projektów architektonicznych do potrzeb mieszkańców miast oraz przyszłością polskich miast.
Z roku na rok gdyńska impreza architektoniczna stara się włączać do dyskusji zarówno młodych twórców i projektantów, jak i tych bardzo doświadczonych. W zamyśle spotkanie jest forum wymiany wiedzy, doświadczeń i perspekyw na temat współczesnych miast, ich kondycji
i architektury.

W ramach wydarzenia architektonicznego odbędą się też warsztaty z projektowania małej architektury. 25 sierpnia w Wytwórni Studniak odbędzie się wydarzenie pod nazwą „Narodziny antycypacji”. Warsztat poprowadzi Mirek Studniak, który jest twórcą autorskiego systemu projektowania nazwanego „Systemem Studniak”. Projektant wspólnie z uczestnikami stworzy model miejskiej ławki. Podczas warsztatów uczestnicy wykorzystają autorski system, który jest prosty w montażu, odpowiednio skonfigurowany oraz stworzony z materiałów o określonych parametrach. Uczestnicy od podstaw również przyjrzą się obróbce surowego materiału, wspólnie zmontują ławkę i wykonają proste prace konserwacyjne. Ideą spotkania jest pobudzenie wyobraźni i zainspirowanie architektów do tworzenia prostych, funkcjonalnych projektów.

Kolejnego dnia 26 sierpnia w Gdyńskim Centrum Filmowym dokona się „Antycypacja ławki”. Finałem będzie wystawienie ławki w przestrzeni publicznej oraz wspólna burza mózgów nad dalszym przeznaczeniem miejskiego mebla. Projekt zakłada minimum środków, nakładu i oddziaływania na środowisko. Dyskusję poprowadzi Piotr Gniewek. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Zapraszamy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie organizatora: https://weekendarchitektury.pl/

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!