ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Wydarzenia

XII edycja Parku Rzeźby na Bródnie

Zapraszamy na kolejną XII edycję Parku Rzeźby na Bródnie.Sprawdź.

Tegoroczna XII edycja Parku Rzeźby na Bródnie w Warszawie rusza pod hasłem „Otwarte pole dla wyobraźni”. Hasło ma być katalizatorem nowych pomysłów na działanie instytucji sztuki i kultury oraz eksperymentalnej roli przestrzeni w interakcjach społecznych. Wystawę można zwiedzać od 22.08-30.09 na rogu Kondratowicza i Chodeckiej.

Rzeźby zlokalizowano w czterech minirezydencjach artystycznych i usytuowano je tak, aby odwiedzający mogli wejść z nimi w dialog bez zbędnych zakłóceń lub wybrać rolę obserwatora. Przestrzeń parku została pomyślana jako terytorium do budowania nowych sytuacji społecznych, wzmacnianiu relacji międzysąsiedzkich poprzez sztukę, redefinicji roli instytucji sztuki i kultury w tkance społecznej.

Pierwszy projekt to „Ja, naprawiaczka” (22.08-02.09) usytuowany w Domku Herbacianym. Artystka Małgorzata Markiewicz będzie przyjmować do naprawy uszkodzone ubrania mieszkańców Bródna i uczyć reparacji. Józef Gałązka w „Kompozycji przestrzennej” (28.08-20.09) uruchomi tymczasową wypożyczalnię łódek będącą jednocześnie kinetyczną instalacją na wodzie. Paweł Kulczyński aka Wilhelm Bras w „Oswajaniu” (07-20.09) poszuka krajobrazów dźwiękowych dzielnicy w przyszłości. Paulina Mirowska natomiast we współpracy z mykologami zajmie się hodowlą grzybów i przybliży los aktywistów broniących zielonych stref w mieście. Efektem pracy będzie żywa grupa rzeźbiarska zatytułowana „To.Te.My” (15.-30.09).
Zapraszamy.

Więcej znajdziesz na stronie organizatora: facebook.com/events/341839650523579/

Park Rzeźby na Bródnie
Domek Herbaciany na Bródnie

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!