ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Świat

Otwarta przestrzeń domu w brazylijskim Fazendo Boa Vista

Nowy projekt pracowni Studia Arthur Casas w brazylijskim Fazenda Boa Vista to przykład spektakularnej otwartej przestrzeni domu. Sprawdź.

Dwa moduły przykryte płaskim zielonym dachem – tak przedstawia się rezydencja w brazylijskim mieście Fazenda Boa Vista zaprojektowana przez pracownię Studio Arthur Casas.

Miłośnikom gry w golfa z pewnością spodoba się ten projekt – brazylijska willa prezentuje nie tylko wyszukaną nowoczesną architekturę domów, ale też pięknym ogrodem otwierającym się na rozległe pole golfowe. Minimalistyczny design ogrodu odpowiada bryle obiektu oraz dobrze wpisuje się w pejzaż. Architekci z pracowni Studio Arthur Casas zaproponowali niezwykłą, otwartą przestrzeń, gdzie wnętrze domu płynnie przechodzi w zewnętrze. Uzupełnieniem jest zielony dach, który dekoruje budynek.


dom otwarty pracowni Studio Arthur Casas
dom modułowy Studio Arthur Casas w Fazenda Boa Vista

Dom modułowy z zielonym dachem

Dom składa się z dwóch połączonych ze sobą modułów. Płaskie pokrycie obu części budynku umożliwiło założenie estetycznych trawników, z których jeden pełni rolę tarasu, na który dostać się można z piętra domu. Zastosowanie zielonych dachów stanowi nie tylko dekorację obiektu – trawniki mają także funkcję praktyczną. Z ich pomocą architekci mogli zmniejszyć zużycie energii generowanej przy codziennym użytkowaniu obiektu przez mieszkańców. Ponadto na dachu wyższego modułu zainstalowano panele słoneczne, których zadaniem jest podgrzewanie wody.

dom otwarty pracowni Studio Arthur Casas
dom modułowy Studio Arthur Casas w Fazenda Boa Vista

Minimalistyczny ogród z basenem

W części parterowej zaprojektowano otwartą przestrzeń dzienną, którą od strefy zewnętrznej oddzielają olbrzymie przeszklenia. W ten sposób ze środka domu doskonale widać minimalistyczny taras, którego bohaterem jest basen. Zlicowana z drewnianą powierzchnią tarasu tafla wody robi wrażenie. U brzegu basenu zaproponowano wygodne leżaki. W drugiej części tarasu zaplanowano część wypoczynkową oraz zewnętrzną jadalnię. Częściowe zadaszenie tej strefy pozwala na korzystanie z przestrzeni także w trakcie deszczu.

W ogrodzie zaproponowano minimalistyczne nasadzenia w postaci traw ozdobnych oraz pojedynczych drzew i krzewów. Dzięki temu ogród wydaje się bardzo nowoczesny i uporządkowany. Dom znajduje się w bezpośredniej bliskości pola golfowego, a oddziela go od niego zaledwie gęsty żywopłot. W ten sposób architektom udało się zaaranżować przestrzeń dającą prywatność, a jednocześnie subtelnie wpisującą się w otoczenie. Wypoczywając na zielonym tarasie mieszkańcy mogą rozkoszować się spokojnym widokiem okolicy.

Dom z zielonym dachem w sąsiedztwie pola golfowego – metryczka projektu domu modułowego

typ projektu: ogród przydomowy
inwestor: prywatny
pracownia: Studio Arthur Casas
projekt: 2020
lokalizacja: Fazenda Boa Vista, Brazylia
zdjęcia: Fernando Guerra
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

*

LwuCE

Medication information for patients. What side effects can this medication cause? buy generic prednisone without prescription in USA. Some news about drug. Get now.
[url=https://dienmaysonganh.com/san-pham/may-xoi-dat-mini-sharp-sp-xdmn520.html]Actual news about meds.[/url] [url=http://naya.go.th/webboard_detail.php?bid=2549]Best news about medicines.[/url] [url=https://hoacuoivip.vn/nhung-dieu-co-the-ban-chua-biet-ve-le-an-hoi.html#comment-18011]All trends of drug.[/url] 81e8ddb

aekodxuhol

[url=http://slkjfdf.net/]Abejigisa[/url] Abejikef mdy.aqcs.sztuka-krajobrazu.pl.tan.kw http://slkjfdf.net/

uxuproubeku

[url=http://slkjfdf.net/]Aaruboz[/url] Eisekip wjs.hkbv.sztuka-krajobrazu.pl.ril.ql http://slkjfdf.net/

aayomayudju

[url=http://slkjfdf.net/]Ecduxifuf[/url] Ocarobfab qkp.mtjd.sztuka-krajobrazu.pl.tbz.na http://slkjfdf.net/

igelivu

[url=http://slkjfdf.net/]Olcuri[/url] Oxuudsai dyq.iong.sztuka-krajobrazu.pl.mfd.yx http://slkjfdf.net/

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!