Projekty

Projekt nowoczesnego ogrodu w Sosnowcu

Lubimy nowoczesne projekty ogrodów, w których zieleń zaprojektowana została niemal od linijki. Oto jeden z nich – projekt ogrodu nowoczesnego w Sosnowcu

Lubimy nowoczesne projekty ogrodów, w których zieleń zaprojektowana została niemal od linijki. Oto jeden z nich – projekt ogrodu nowoczesnego w Sosnowcu z Pracowni Zieleni

Ogród nowoczesny w Sosnowcu

Nowoczesny styl przoduje w obecnych trendach projektowania ogrodów. Jednak aby piękne aranżacje roślinne cieszyły oko jak najdłużej, a przestrzeń była zarówno estetyczna, jak i funkcjonalna, ogród musi być dobrze przemyślany i zaplanowany. W nowoczesnych ogrodach często stawiamy na jeden element, wokół których zbudowana jest cała koncepcja, tak jak element wodny w projekcie nowoczesnego ogrodu w Łodzi.

W prezentowanym projekcie ogrodu w Sosnowcu rolę gwoździa programu odgrywa rabata z pięknym klonem pośrodku. Autorem projektu jest pracownia Kraina Zieleni zajmująca się urządzaniem i pielęgnacją ogrodów, działająca na terenie Śląska i Zagłębia.

Projekt ogrodu w Sosnowcu obejmował działkę przydomową o powierzchni 770 m2. We wschodniej części działki znajduje się dom z podjazdem, zaś w części zachodniej zlokalizowany został jeden z tarasów wychodzący na zielony trawnik. Wzdłuż granicy działki znajduje się skarpa, na której zaproponowano nasadzenia z krzewów iglastych oraz berberysów o różnej kolorystyce liści. W ten sposób projektantom udało się stworzyć kameralną przestrzeń, subtelnie oddzieloną od sąsiednich parceli.

Projekt nowoczesnego ogrodu w Sosnowcu

Klon w roli głównej w nowoczesnym ogrodzie

W południowej części działki znajduje się nowoczesna rabata, której głównym akcentem jest klon palmowy w odmianie 'Atropurpureum'. To drzewo o niezwykle pięknym kolorze oraz kształcie liści pochodzi z Azji. Czerwona korona karłowatego drzewka utworzona jest z gałęzi rozchodzących się niczym wyjątkowo ozdobny parasol, przypominający nieco palmę. Uzupełnieniem dla ozdobnego drzewka są formowane kule bukszpanów oraz sosny górskie szczepione na pniach. Rośliny rozmieszczone są od linijki, co daje wrażenie dobrze przemyślanej i uporządkowanej kompozycji.

Od zachodu działkę zamyka wielobarwna rabata z niedużych roślin zielonych oraz pięknych kwiatów. W jej centralnej części zaprojektowano elegancką kaskadę wodną wraz ze skalnikiem wykonanym z głazów gnejsowych. W bezpośredniej bliskości rabaty na skarpie zaproponowano wygodną, ogrodową huśtawkę, umożliwiającą relaks wśród zieleni.

Połać zadbanego trawnika ograniczają proste linie, charakterystyczne dla nowoczesnych ogrodów. W projekcie widać zachowanie ścisłej geometrii – mimo tego projektantom udało się uzyskać wrażenie przytulnej i kameralnej przestrzeni, w której miło jest spędzić letnie popołudnie.

Projekt nowoczesnego ogrodu w Sosnowcu

Projekt nowoczesnego ogrodu w Sosnowcu – metryczka projektu

typ projektu: ogród przydomowy

inwestor: prywatny

pracownia: Kraina Zieleni / www.kraina-zieleni.pl

projekt: 2020

lokalizacja: Sosnowiec

projektowana powierzchnia: 770 m2

Projekt nowoczesnego ogrodu w Sosnowcu
Projekt nowoczesnego ogrodu w Sosnowcu

Komentarze

*

https://www.alpina-garden.com/pl/

Klon wygląda niesamowicie!

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!