Polska

Bohater bez peleryny– nowy mural

Na jednej z warszawskich elewacji powstał ogromny mural „Prawdziwi bohaterowie nie noszą peleryny”.

Na jednej z warszawskich elewacji powstał ogromny mural „Prawdziwi bohaterowie nie noszą peleryny”. Jest to wyraz wdzięczności dla całego personelu medycznego działającego w Polsce podczas walki z pandemią koronawirusa.

Mural „Prawdziwi bohaterowie nie noszą peleryny”.

W czasie pandemii koronawirusa wszyscy czują się zagrożeni, ale też każdy stara się robić to, co może, aby pomagać. Największe nadzieje są pokładane w tych, którzy na co dzień dbają o życie i zdrowie – lekarzach, pielęgniarkach, ratownikach medycznych oraz innych pracownikach służby zdrowia. Teraz to właśnie oni są najbardziej narażeni, znajdując się na pierwszym froncie walki z chorobą.

Warszawski mural to piękna inicjatywa, w którą zaangażowała się cała masa ludzi. Z pomysłem wyszła jedna z firm medialnych, która postanowiła wyrazić wielkie podziękowanie dla personelu medycznego. Do współpracy zaproszono artystów z Good Looking Studio, którzy zajmują się profesjonalnym malowaniem murali. Na swoim koncie artyści mają między innymi katowicki mural 3D. W akcję postanowiła włączyć się też Wspólnota Mieszkaniowa Tamka 37, udostępniając jedną ze ścian budynków. Wszyscy zaangażowani w przedsięwzięcie zrezygnowali ze swojej części wynagrodzenia.

Mural zlokalizowany jest przy ulicy Tamka 37, gdzie już od tygodnia znajdowały się rusztowania. Wczoraj zza rusztowań wyłoniło się ogromne, bo mierzące ponad 200 m2 przedstawienie. Obraz na ścianie przedstawia pięciu przedstawicieli służby medycznej na tle mapy Polski oraz biało-czerwonej flagi. Dwójka lekarzy, dwójka pielęgniarzy i ratownik medyczny spoglądają na przechodniów z elewacji budynku. U dołu namalowany został superbohater w pelerynie, a wraz z nim symboliczne postaci ojca, syna, osoby młodszej i starszej pani. Zwróceni tyłem patrzą na przedstawicieli służby zdrowia, stanowiąc jednocześnie symbol tego, że każdy z nas może potrzebować pomocy.

Mural „Prawdziwi bohaterowie nie noszą peleryny” w Warszawie

Wyjątkowy mural!

Mural nosi nazwę „Nie każdy bohater nosi pelerynę”. I rzeczywiście – w obecnej sytuacji superbohaterowie to osoby, które żyją obok nas, są naszymi ojcami, córkami albo sąsiadami. Wszystkim im przyszło pracować w bardzo trudnych warunkach. Sytuacja jest bardzo trudna dla wszystkich, ale to właśnie personel medyczny narażony jest szczególnie. Polacy mają świadomość tego, co robią lekarze i pielęgniarki, organizując na ich rzecz zbiórki pieniędzy, szyjąc maseczki, czy przygotowując posiłki. Wielkoformatowe przedstawienie to kolejne, głośne podziękowanie skierowane w stronę naszych bohaterów.

Ważnym jest, aby w trudnych chwilach wspierać się nawzajem i potrafić zdobyć się na ciepłe słowa otuchy – czy na takie napisane wielkimi literami na murze, czy też te powiedziane cicho, twarzą w twarz z uśmiechem.

Mural „Prawdziwi bohaterowie nie noszą peleryny” w Warszawie

Nie każdy bohater nosi pelerynę – nowy warszawski mural – metryczka projektu

typ projektu: mural

autor projektu: Good Looking Studio

realizacja: 2020

lokalizacja: ul. Tamka 37, Warszawa

projektowana powierzchnia: ok. 200 m2

zdjęcia: Radek Nowik, naTemat

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!