ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Porady

Zalety szklarni ogrodowej z poliwęglanu

Nowoczesne rozwiązania szklarni są lekkie, wytrzymałe, a do tego przystępne pod względem cenowym. Doskonałym tego przykładem jest szklarnia z poliwęglanu

Przydomowa szklarnia to skuteczny sposób na dorodne pomidory oraz soczyście zieloną sałatę wczesną wiosną. Wiele osób ma błędny obraz szklarni, jako ciężkiej konstrukcji ze stali i łatwo tłukącego się szkła. Tymczasem nowoczesne rozwiązania oferowane przez producentów są lekkie, wytrzymałe, a do tego przystępne pod względem cenowym. Doskonałym tego przykładem jest szklarnia z poliwęglanu.

Jakie korzyści przynosi posiadanie szklarni?

Podstawową zaletą posiadania szklarni jest możliwość uprawy roślin od połowy lutego aż do listopada. To pozwala uzyskać świeżą sałatę czy rzodkiewkę nawet 7 tygodni wcześniej, aniżeli w przypadku standardowej uprawy. Zalety szklarni docenią także hodowcy warzyw ciepłolubnych takich jak papryka, ogórek czy pomidory. Ciepła szklarnia stwarza im optymalne warunki rozwoju, dzięki czemu warzywa lepiej dojrzewają, uzyskując pełniejszy smak. Ponadto są chronione przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Szklarnia to także idealne miejsce do hodowli kwiatów jednorocznych, które wymagają długiego czasu od wysiewu do zakwitnięcia.

Jakie są zalety szklarni poliwęglanowej?

Zastosowanie poliwęglanu w szklarni może przynieść wiele korzyści. Zasadniczą zaletą poliwęglanu jest fakt, iż jest to tworzywo nietłukące. To znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa w szklarni. Oprócz tego szklarnie z poliwęglanu zatrzymują promieniowanie UV. Przepuszczają wyłącznie światło, które jest potrzebne do wzrostu roślin. Poliwęglan przepuszcza blisko 90% promieni słonecznych. Jednocześnie zapewnia doskonałą izolację termiczną. Jak dowodzą badania, szklarnie wykonane z poliwęglanu gwarantują 5-krotnie lepszą izolację niż konstrukcje pokryte szkłem. Oznacza to dużo lepszą ochronę przed zimnem. W przypadku ogrzewanej szklarni poliwęglan chroni przed stratami ciepła, a tym samym obniża koszty ogrzewania.

Szklarnie poliwęglanowe ułatwiają skuteczne zmianowanie, czyli uprawę roślin co roku w innym miejscu ogrodu. Ma to duże znaczenie szczególnie w przypadku pomidorów oraz papryki. Zmianowanie chroni uprawy przed atakami szkodników i chorób, które przezimowały na danej grządce. W przypadku tradycyjnej, ciężkiej konstrukcji ze szkła przemieszczenie jej w inne miejsce ogrodu jest zadaniem wręcz karkołomnym. Szklarnie z poliwęglanu można łatwo i szybko przestawić w nowe miejsce.

Niska waga to tylko jedna z wielu zalet szklarni poliwęglanowych. Konstrukcja wykonana z aluminium oraz pokrycie z poliwęglanu zapewnia także wyższą wytrzymałość. Dużo prostszy jest także montaż i demontaż szklarni, który można wykonać samodzielnie. Konstrukcje z poliwęglanu nie zmieniają swoich właściwości w zakresie temperatur +50 do -50 stopni. To sprawia, że nie trzeba demontować szklarni na okres zimowy.

Niejako na deser pozostaje estetyczny i efektowny wygląd szklarni wykonanej z poliwęglanu. W szklarni można zamontować półki wiszące i stojące, wieszaki na rośliny, zacieniacz czy automatyczny otwieracz okna. To daje dodatkowe możliwości i znacznie ułatwia prawidłową uprawę oraz pielęgnację roślin, co z pewnością przełoży się na obfitość zbiorów.

Tekst promocyjny

szklarnia z poliwęglanu
fot. 4iq.com.pl

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!