kızılay odtülüler dershane

Otoczenie budynku

Dziedziniec osiedla mieszkaniowego w Sztokholmie

Pracownia urbio zaprojektowała dziedziniec osiedla mieszkaniowego na terenie nowego, ekologicznego kwartału Sztokholmu. Stora  Sjöfallet to energooszczędne założenie, którego zielony dziedziniec służy mieszkańcom i klimatowi

Pracownia Urbio zaprojektowała dziedziniec osiedla mieszkaniowego na terenie nowego, ekologicznego kwartału Sztokholmu. Stora Sjöfallet to energooszczędne założenie, którego zielony dziedziniec służy mieszkańcom i klimatowi

Ekologiczny dziedziniec osiedla mieszkaniowego

Dziedziniec wewnętrzny wypełniono dużą ilością różnorodnych nasadzeń, pnączy, drzew i proekologicznych elementów edukacyjnych. Silne opady deszczu i wiatry, które panują w tym rejonie Szwecji uznane zostały za ważny zasób założenia. Dlatego z powodów retencyjnych wszystkie powierzchnie są przepuszczalne, a wszechobecne pojemniki do łapania deszczówki stały się istotnym elementem strategii  ekologicznej.

Dziedziniec ekologicznego osiedla mieszkaniowego zagospodarowanie

Kolejnym elementem eko jest umieszczona pod podestem z desek belka z drewna dębowego, która służy jako siedlisko dla organizmów żywych. Budki lęgowe na elewacjach dają schronienie ptakom i nietoperzom. Na zielonych dachach umieszczone panele słoneczne zatopione w roślinności łąkowej.

Dziedziniec ekologicznego osiedla mieszkaniowego zagospodarowanie

Dziedziniec jest miejscem, które ma animować spotkania mieszkańców, a wszystkie jego powierzchnie są wykonane z materiałów przepuszczających wodę i sprzyjających retencji.  

Dziedziniec ekologicznego osiedla mieszkaniowego zagospodarowanie

Metryczka realizacji: dziedziniec osiedla Stora Sjöfallet w Sztokholmie

Biuro projetowe: Urbio

Projekt: 2011

Realizacja: 2017

Zdjęcia: Urbio

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!