kızılay odtülüler dershane

Ogrody Prywatne

Projekt nowoczesnego ogrodu z elementem wodnym

Wielu z nas lubi nowoczesne projekty ogrodów, szczególnie gdy stanowią one tło dla minimalistycznych brył budynków. Takim właśnie jest zaprojektowany w ubiegłym roku nowoczesny ogród z elementem wodnym.

Wielu z nas lubi nowoczesne projekty ogrodów, szczególnie gdy stanowią one tło dla minimalistycznych brył budynków. Takim właśnie jest zaprojektowany w ubiegłym roku nowoczesny ogród z elementem wodnym.

Ogród minimalistyczny

Projekt ogrodu obejmował zagospodarowanie przydomowej przestrzeni o powierzchni 1600 m2. Za planowanie odpowiedzialna była pracownia Plantum, która we współpracy z Jarosławem Musiałem zaproponowała nowoczesną przestrzeń. Rozwiązania ogrodowe utrzymane w stylu nowoczesnym cieszą się niezmiennie dużą popularnością, a estetyczne i funkcjonalne pomysły, jak te zaproponowane w projekcie ogrodu pośrodku brzozowego lasu odpowiadają współczesnym potrzebom.

Ogród nowoczesny

W łódzkim ogrodzie nie brakuje zielonej roślinności oraz wyważonych w formie i kolorystyce nasadzeń. Nowoczesny ogród zaprojektowany został z wykorzystaniem ograniczonej palety barw – dominują tutaj trawy ozdobne, zimnozielone rośliny oraz zimnobrązowy żywopłot. Przestrzeń ogrodu stanowi uporządkowaną, dobrze przemyślaną przestrzeń, która pełni funkcje zarówno reprezentacyjną, jak i rekreacyjną.

Ogród z elementem wodnym

Ogród przy nowoczesnym budynku

Głównym założeniem projektowym było zaproponowanie takiej estetyki, która stanowiłaby spójną całość z nowoczesną stylistyką budynku mieszkalnego. Minimalistyczna bryła domu w bieli i szarości narzuciła nowoczesny styl, w jakim zaaranżowany został ogród. Projektanci postanowili założyć bardzo elegancki, a przy tym współczesny ogród, którego głównym decorum będą wyważone formy roślin oraz element wodny.

Zbiornik wodny umieszczony został tak, aby stanowić przedłużenie głównej osi budynku. W lustrze wody odbija się ogrodowy krajobraz. Betonowe obwódki zbiornika doskonale korespondują z bryłą domu. W tafli zatopione zostały także betonowe płyty, które przeprowadzają suchą nogą przez zbiornik ku wyłożonej drewnianymi deskami alejce, prowadzącej wzdłuż elewacji budynku. Po przeciwnej stronie zbiornika znajduje się część rekreacyjna ogrodu w postaci tarasu wyposażonego w zestaw komfortowych mebli ogrodowych.

W projekcie nowoczesnego ogrodu architekci posłużyli się prostymi liniami obwódek nasadzeń, wykonanych z zimnozielonych roślin. Korespondują one z ziemnobrązowym żywopłotem, całość zaś przełamują rzędowe nasadzenia roślin o miękkich liniach. W realizowanym ogrodzie sporą część założenia stanowi zielony trawnik, który wprowadza poczucie przestronności oraz uporządkowania. Parcelę oddzielają od sąsiedniej działki wysokie drzewa, które zapewniają poczucie prywatności.

Ogród nowoczesny

Projekt nowoczesnego ogrodu z elementem wodnym – metryczka projektu

typ projektu: ogród przydomowy

pracownia: Plantum / www.plantum.pl

współpraca: Jarosław Musiał

lokalizacja: Łódź

projektowana powierzchnia: 1600 m2

zdjęcia: Bartosz Piestrzyński

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Ogród nowoczesny
Ogród nowoczesny

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!