ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Publiczne

Rowerem pośród drzew czyli ścieżka rowerowa w belgijskim Limburg

„Cycling through the Trees” to wyniesiona ponad ziemią ścieżka rowerowa powstała w belgijskim Limburg. Konstrukcja powstała bez żadnych odpadów materiałowych.

„Cycling through the Trees” to wyniesiona ponad ziemią ścieżka rowerowa powstała w belgijskim Limburg. Konstrukcja powstała bez żadnych odpadów materiałowych

Ścieżka rowerowa

Powstała w ubiegłym roku ścieżka rowerowa „Cycling through Water”, przecinająca jezioro w Bokrijk stała się jedną z ulubionych destynacji rowerowych miejscowych? W czerwcu instalacja doczekała się siostrzanej realizacji – „Cycling through the Trees”. Tym razem ścieżka zlokalizowana została w lasach Pijnven, w okolicy Hechtel-Eksel, a zamiast tafli wody przecina ona gęsty las.

Podstawowym założeniem projektowym było stworzenie obiektu, który harmonijnie korespondowałby z naturalnym otoczeniem. Wyjątkowa realizacja znajduje się bowiem na największym niezakłóconym działalnością człowieka obszarze leśnym we Flandrii. Teraz odwiedzający mogą doświadczyć bliskości z dziką przyrodą w zupełnie niecodzienny sposób.

Ścieżka rowerowa

Imponująca konstrukcja ścieżki rowerowej

Ścieżka rowerowa Cycling through the Trees wyniesiona jest 10 m ponad ziemię, na stalowych filarach z kortenu. Ścieżka ma 700 m długości i w postaci okręgu o średnicy 100 m oplata gęste drzewa. Filary rozmieszczone są w odległości 1, 2 i 3 m od siebie, co daje efekt tkanki leśnej. W ten sposób konstrukcja doskonale wpisuje się w jodłowy las.

W bezpośrednim sąsiedztwie instalacji znajduje się pawilon, gdzie umieszczone zostały informacje dla rowerzystów i pieszych. Miejsce to służyć ma także odpoczynkowi w outdoorowych aktywnościach. Pawilon, podobnie jak konstrukcja ścieżki, zbudowany jest we stali kortenowej, która wykorzystana została w formie dwóch ram, obłożonych ściętymi pniami. W ten sposób udało się wykorzystać wszystkie drzewa, których wycinka była konieczna dla stworzenia ścieżki.

Ścieżka rowerowa

Z poszanowaniem przyrody

Lasy Pijnven w znacznej mierze złożone są z iglastych drzew zasadzonych na początku ubiegłego stulecia. To z nich pozyskiwane były drewno wykorzystywane w przemyśle kopalnianym. Kiedy kopalnie zostały zamknięte, zaprzestano wycinki drzew. Obecnie prowadzone są działania, które mają uregulować sytuację lasu poprzez wprowadzenie planu gospodarki leśnej. W niższych partiach nasadzane są mniejsze iglaki, by stworzyć krok po kroku zdrową i zbalansowaną tkankę lasu, złożoną z niskich, średnich i wysokich drzew.

Za projekt ścieżki rowerowej Cycling through the Trees odpowiada pracownia Burolandschap. Realizacja jest częścią projektu Visit Limburg, który promować ma i rozwijać obszar okolic miasta Limburg.

Ścieżka rowerowa

Rowerem pośród drzew czyli ścieżka rowerowa w belgijskim Limburg – metryczka projektu

typ projektu: ścieżka rowerowa

inwestor: Visit Limburg

pracownia: Burolandschap

realizacja: 2019

lokalizacja: Hechtel-Eksel, Belgia

projektowana powierzchnia: 5000 m2

zdjęcia: Visit Limburg

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!