ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Trendy

Surrealistyczne wizualizacje miejskich bloków Londynu

Jak można byłoby ożywić szarą tkankę miejską? Artysta wizualny rek0de przedstawia na to swój pomysł – stworzył serię wizualizacji, na których bloki mieszkalne wypełnia rój kolorowych balonów.

Jak można byłoby ożywić szarą tkankę miejską? Artysta wizualny rek0de przedstawia na to swój pomysł – stworzył serię wizualizacji, na których bloki mieszkalne wypełnia rój kolorowych balonów.

rekOde wall

Szarość i odhumanizowanie rozrastających się wielkich metropolii przytłacza wielu, zarówno mieszkańców, jak i artystów. Niektórzy z nich w swojej walce o przestrzeń do życia, sięgają po artystyczne środki wyrazu, by zwracócić uwagę na narastający problem dotyczący funkcjonowania miejskiej tkanki. Jedną z takich inicjatyw jest seria prac artysty wizualnego i grafika rek0de. W realizowanym projekcie przygotował on szereg wizualizacji prezentujących londyńskie blokowiska w niecodziennej oprawie.

rekOde wall

Sztuka w imieniu ludzi

Na wizualizacjach widzimy szare bloki mieszkalne, które zdają się być fotografiami budynków z poziomu mijającego je przechodnia. Bryły bloków zostały jednak poszatkowane, a w brakujące miejsca artysta wtłacza masę kolorowych balonów. Chociaż całość przedstawienia jest niezwykle surrealistyczna, konwencja, którą wykorzystał artysta sprawia, że instalacje na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie autentycznych.

Podstawą prac rek0de jest doskonałej jakości animacja, która pojawia się w wizualizacjach. Rój odrealnionych kolorowych kulek, wdzierających się w zdominowaną przez działalność człowieka miejską przestrzeń, wygenerowany został przez wysokiej jakości technologię renderującą. Całość doskonale oddaje współczesny model zachowania człowieka, który na widok czegoś ciekawego wyciąga telefon i rozpoczyna nagrywanie.

Hipnotyzujące wizualizacje, na których strumień balonów wchodzi w interakcję z twardą materią szarych bloków, poruszając się po wyraźnie określonej, niemal organicznej ścieżce, osiągają szczyt popularności w internecie. Prace zachwycają nie tylko doskonałym kunsztem artysty, ale także głębokim przekazem, jaki w sobie zawierają.

Rek0de znany jest nie tylko z surrealistycznej zabawy betonem i gumą. Jego inne prace wypełniają robotyczne androidy, odczłowieczone istoty czy zombie. Każdorazowo artysta prezentuje niecodzienne spojrzenie na świat w futurystycznej oprawie – surowy, nieludzki, w którym człowiek nie jest mile widziany. Artysta zdaje się bawić z widzem, stawiać pytanie – „czy tak wygląda świat, w którym chcecie żyć?” Wysoki poziom szczegółowości oraz liczne niuanse poszczególnych kompozycji przykuwają uwagę internautów, którzy mogą śledzić jego prace poprzez kanał na Instagramie.

Surrealistyczne wizualizacje miejskich bloków Londynu – metryczka projektu

 typ projektu: wizualizacje

artysta: rek0de

opracowanie: Wiola Imiolczyk

zdjęcia: https://www.instagram.com/rek0de/

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!