ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri
bahis siteleri

Ogrody Prywatne

Ogród w stylu nowoczesnym w Starych Babicach

Nowoczesny ogród o naturalistycznym i przytulnym charakterze - oto jedna z realizacji pracowni Citygarden zlokalizowana w Starych Babicach. Zielona przestrzeń ogrodu zachwyca swoim charakterem wpisującym się w otaczający krajobraz

Nowoczesny ogród o naturalistycznym i przytulnym charakterze - oto jedna z realizacji pracowni Citygarden zlokalizowana w Starych Babicach. Zielona przestrzeń ogrodu zachwyca swoim charakterem wpisującym się w otaczający krajobraz

ogród w stylu nowoczesnym

Projekt ogrodu w Starych Babicach to efekt pracy architektów krajobrazu z pracowni Citygarden. Ogród zaprojektowany został dla młodego małżeństwa, pragnącym nowoczesnego ogrodu, który pasowałby do architektury budynku. Jednocześnie projektowana przestrzeń nawiązywać miała do pobliskiego Kampinowskiego Parku Narodowego. Architekci zaproponowali naturalistyczne i przytulne założenie, które łączy w sobie nowoczesne formy oraz leśny charakter.

ogród w stylu nowoczesnym

Taras okalający dom

Inwestorom zależało, aby w nowoczesny budynek otoczony został dużym tarasem. Projektanci postanowili podzielić przestrzeń tarasu na dwie strefy. Pierwszą z nich stanowi strefa będące przedłużeniem salonu, w której przyjmowani są goście oraz rodzina. Druga strefa znajduje się po przeciwnej stronie budynku i jest to mniejsza, bardziej prywatna część otoczona roślinnością.

Eleganckim wykończeniem ogrodu jest nowoczesna ścieżka ułożona z prostokątnych, jasnych płyt betonowych, która prowadzi od furtki na taras.

ogród w stylu nowoczesnym

Ogród w harmonii z otoczeniem

Swobodny i naturalny styl oraz łagodna kolorystyka roślin zapewniają harmonię z otaczającym ogród krajobrazem. Chcąc uzyskać efekt właściwy naturze, projektanci postanowili ograniczyć ilość gatunków roślin zaproponowanych w założeniu. Wybrane rośliny cechuje miękka faktura, ale też trwałe struktury będące równie interesujące zimą. W ogrodzie zasadzono pięknie kwitnącą wiosną śliwę wiśniową Pissardii o ciemno-fioletowej barwie. W wyeksponowanej części ogrodu, jako soliter znajduje się sosna czarna. Na tle żywopłotu o zimnym odcieniu pojawiła się brzoza Doorenbos.

Wśród krzewów w ogrodzie królują kwitnące na biało hortensje oraz dereń biały Sibirica, którego czerwone pędy stanowią ozdobę ogrodu także w czasie zimy. Nowoczesnym wtrąceniem w rabatach o naturalistycznym charakterze są bukszpanowe kule. W poszyciu dominują trawy ozdobne przeplatane bylinami, zaś w miejscach cienistych pojawiają się funkie, żurawki i nerecznice.

ogród w stylu nowoczesnym

Ogród w stylu nowoczesnym w Starych Babicach - metryczka projektu

 Typ projektowanej przestrzeni: ogród przydomowy

Inwestor: prywatny

Pracownia: Citygarden / www.citygarden.waw.pl

Realizacja: 2019

Lokalizacja: Stare Babice

Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Fot: Cityarchitekci

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!