kızılay odtülüler dershane

Katalog roślin

KATALOG ROŚLIN: Kosmos siarkowy

Kosmos siarkowy to roślina, która pochodzi z Meksyku i Brazylii. Ze względu na klimat,  uprawiana jest w Polsce jako roślina jednoroczna Należy do rodziny astrowatych (Asteraceae).

Kosmos siarkowy to roślina, która pochodzi z Meksyku i Brazylii. Ze względu na klimat, uprawiana jest w Polsce jako roślina jednoroczna Należy do rodziny astrowatych (Asteraceae).

Kosmos siarkowy przyjmuje pokrój wzniesiony i zwarty, tworzy silnie rozgałęzione pędy i osiąga od 60 do 90 cm wysokości. Zielone liście są podwójnie pierzaste, nieduże i zebrane w odziomkowe rozety. Roślina kwitnie od końca lipca lub początku sierpnia do października. Kwiaty są żółte lub pomarańczowe. Jesienią w miejsce kwiatów pojawiają się owoce: brązowe niełupki wrzecionowatego kształtu, w których wnętrzu znajdują się nasiona.

Zobacz również: Katalog roślin: Niecierpek balsamina

Kosmos siarkowy łatwo się uprawia. Najepiej sprawdzi sie w miejscach słonecznych, cichych i wolnych od przeciągów. Podłoże może być średnio żyzne i umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne. Jest to roślina raczej ciepłolubna, źle znosi przymrozki i  zmiany temperatur. 

Gdzie najlepiej sprawdzi się kosmos siarkowy?

Roślina stosowana jest na kwiatowych rabatach. Sprawdzi się wzdłuż ścieżek czy na skalniakach. Najlepiej prezentuje się w grupie. Dobrze komponuje się z wysokimi kwiatami. Jednak nie wszystkie rośliny chcą obok niego rosnąć, gdyż kosmos szybko czerpie wartości odżywcze z podłoża. Można ją uprawiać w pojemnikach i może byc wykorzystywana jako kwiat cięty .

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!