ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri
bahis siteleri

Publiczne

Restauracja w lesie. Organiczna architektura.

Restauracja, która swoją bryłą wpisuje się w otaczającą ją przestrzeń. To Garden Hotpot, w którym serwowane jest nie tylko dobre jedzenie, ale także wyjątkowe doznania estetyczne. W takim miejscu każdy posiłek będzie smakował lepiej!

Restauracja, która swoją bryłą wpisuje się w otaczającą ją przestrzeń. To Garden Hotpot, w którym serwowane jest nie tylko dobre jedzenie, ale także wyjątkowe doznania estetyczne. W takim miejscu każdy posiłek będzie smakował lepiej!

Plenerowa restauracja Garden Hotpot zlokalizowana jest w Chengdu leżącym w południowo-zachodnich Chinach. Zatopiona pośród zieleni stanowi miejsce, w którym goście mogą odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Projekt tej wyjątkowej przestrzeni wyszedł spod pióra zespołu architektów z pracowni MUDA-Architects pod kierownictwem Yun Lu. Głównym zadaniem, jakie postawione zostało przed projektantami, było stworzenie przestrzeni, która w naturalny sposób łączyłaby się z otaczającą ją przestrzenią.

Garden Hotpot, restauracja w lesie, leśna restauracja, Organiczna architektura, MUDA-Architects

Platforma na wodzie

Restauracja stanęła w miejskim parku, który mieszkańcy nazywają zielonymi płucami Chengdu. To miejsce zlokalizowane jest na przedmieściach miasta i cenione jest przede wszystkim ze względu na wyjątkowe warunki naturalne. Zamiast tradycyjnego budownictwa, projektanci zaproponowali niecodzienne rozwiązanie. W myśl nurtu architektury organicznej wyszli oni z propozycją bryły lokalu, która zostałaby zespolona z otoczeniem.

Przestrzeń, jaka wybrana została jako miejsce lokalu, to staw, który porastają wysokie drzewa eukaliptusowego lasu. To tutaj stanęła platforma o nieregularnych kształtach, która swobodnie obiega staw, zaznaczając w ten sposób linię lasu. Platforma wykończona drewnem stanowi bazę, na której umieszczone zostały liczne stoliki dla gości restauracji. Ponad nią wykonane zostało zadaszenie podtrzymywane jedynie przez smukłe filary. W ten sposób przed gośćmi restauracji otwiera się wyjątkowy widok na otaczającą ich przestrzeń.

Garden Hotpot, restauracja w lesie, leśna restauracja, Organiczna architektura, MUDA-Architects

MUDA-Architects i ich projekt restauracji, który szanuje przyrodę

Kiedy pod koniec ubiegłego roku architektom powierzono zadanie przeorganizowana i odrestaurowania przestrzeni, zespół stworzył koncepcję, która szanować miała wyjątkowość tego miejsca. Zaprojektowana przestrzeń respektuje panujący tam ekosystem, jednocześnie jest zgodna ze współczesnymi oczekiwaniami gości. Aby stworzyć wygodną i bliską natury przestrzeń restauracyjną, MUDA-Architects zdecydowali o projekcie utrzymanym w ludzkiej skali. Porzucili pomysł stawiania ścian, które oddzielają człowieka od natury.

Wijąca się wzdłuż jeziora konstrukcja sprawia wrażenie unoszącej się ponad taflą wody mgły. Smukłe, wydłużone kolumny rozmieszczone konsekwentnie po obu stronach platformy dają efekt ram, w które ujęte zostały kolejne widoki na jezioro. Zdjęcia obiektu autorstwa fotografów z pracowni Arch-Exist wykonane zostały wczesnym rankiem, kiedy to całość przedstawienia rysuje się jeszcze bardziej magicznie

Zobacz galerię zdjęć wyjątkowej restauracji

Organiczna architektura w środku lasu - metryczka projektu restauracji 

Typ projektowanej przestrzeni: restauracja plenerowa
Inwestor: miasto Chengdu
Pracownia: MUDA-Architects
Projekt: 2019
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Chengdu, Chiny
Projektowana powierzchnia: 1800 m2
Zdjęcia: Arch-Exist
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!