ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Projekty

Projekt ogrodu przy nowoczesnej stodole od Greenowni

Nowoczesne założenie ogrodowe wkomponowane zostało w parcelę, na której znajdują się odrestaurowane budynki gospodarcze. Przestrzeń ta zyskała solidną porcję zieleni oraz komfortowe rozwiązania funkcjonalne. Zobaczcie, jak pracownia krajobrazu Greenownia poradziła sobie z projektem ogrodu, który pozostawia spore pole do popisu!

Nowoczesne założenie ogrodowe wkomponowane zostało w parcelę, na której znajdują się nowe budynki gospodarcze. Przestrzeń ta zyskała solidną porcję zieleni oraz komfortowe rozwiązania funkcjonalne. Zobaczcie, jak pracownia krajobrazu Greenownia poradziła sobie z projektem ogrodu, który pozostawia spore pole do popisu!

Projektowana przestrzeń ogrodu liczy 2000 m2. Ogród usytuowany jest na wznoszącym się ku tyłowi działki terenie. L-kształtna zabudowa nowoczesnych stodół stanowi naturalną granicę, otulającą zieloną przestrzeń. Architektura obiektów determinowała stylistykę całego założenia, które ostatecznie zakomponowane zostało w modnym, obecnym stylu. Autorem projektu jest architektka krajobrazu Monika Bilewicz z pracowni Greenownia.

projekt ogrodu, pomysł na ogród, aranżacja ogrodu, Greenownia

Ciekawy ogród z dużym dziedzińcem

Duże przeszklenia, które przeprute zostały w ścianach stodół, pozwalają dostać się na wewnętrzny dziedziniec. To tutaj rozpoczyna się wyjątkowe, luksusowe założenie ogrodowe. Całość podzielona została na liczne strefy funkcjonalne, dzięki czemu ogród stanowi doskonałą przestrzeń dla różnych aktywności.

Najbliżej budynków, pod zadaszeniem zaaranżowana została przestrzeń ogrodowej jadalni. To tutaj stanęły obszerne stoły otoczone krzesłami, które dają sposobność do organizowania wielkich przyjęć z rodziną i przyjaciółmi. Część tą zamyka subtelnie karłowate drzewo wkomponowane w posadzkę dziedzińca. Dalej znalazła się część wypoczynkowa domowników - na drewnianym, wyniesionym podeście stanęły leżaki, a tuż obok nich w wysokości podestu umieszczone zostało jacuzzi.

projekt ogrodu, pomysł na ogród, aranżacja ogrodu, Greenownia

Jeszcze jedna strefa relaksu zaaranżowana została w drugiej części ogrodu. To tam stanęły stalowe konstrukcje o prostej formie i grafitowej barwie. Pomiędzy filarami konstrukcji rozwieszone zostały wygodne hamaki wykonane z naturalnego materiału w jasno-szarej kolorystyce. Całość uzupełniają pięknie zawieszone kwiaty wisterii, które otulają stalowe konstrukcje, tworząc efekt fioletowego zadaszenia.

Centralną częścią dziedzińca jest miejsce spotkań z przyjaciółmi. Z dziedzińca prowadzi ku niemu ścieżka ułożona z płyt, która przemyka przez wąski przesmyk o ścianach służących jako drewutnia. Miejsce spotkań otoczone jest licznymi nasadzeniami, które otaczają wewnętrzny zaułek. Dookoła poprowadzone zostały drewniane siedziska, których podstawa przyozdobiona została ciemnym kamieniem. Pośrodku zaułka zlokalizowane jest palenisko wykonane z cortenu.

Dalsza część ogrodu wypełniona została zielenią. Idealnie równa przestrzeń trawnika ograniczona została gęstym żywopłotem świerkowym. W całość wkomponowane zostały klony palmowe, klony Shirasawy, sosny, brzozy, liquidambry, które wyraźnie strefują całą kompozycję. Nie brakuje tutaj niwaków iglastych, traw ozodobnych, hirtensji, bluszczu czy winobluszczu. Kolorystykę urozmaica buk czerwony w formie płaczącej. Drewno, kamień i zieleń zaproponowane zostały w idealnych proporcjach, które dają efekt doskonałej symbiozy człowieka i przyrody.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji ogrodu

Projekt ogrodu przy nowoczesnej stodole od Greenowni - metryczka projektu ogrodu

Typ projektowanej przestrzeni: ogród
Inwestor: prywatny
Pracownia: Monika Bilewicz, Greenownia / greenownia.pl
Projekt: 2019
Projektowana powierzchnia: ok. 2000 m2
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!