kızılay odtülüler dershane

Katalog roślin

KATALOG ROŚLIN: Gazania lśniąca

Gazania lśniąca jest mieszańcem powstałym w wyniku skrzyżowania kilku gatunków pochodzących z Afryki Południowej. To jednoroczna roślina z rodziny Compositae.

Gazania lśniąca jest mieszańcem powstałym w wyniku skrzyżowania kilku gatunków pochodzących z Afryki Południowej. To jednoroczna roślina z rodziny Compositae.

Pędy rośliną są silnie skrócone, rozgałęzione i płożące u dołu, zakończone pękiem wzniesionych liści 5–15 cm długości. Na pedach znajduje się koszyczek kwiatowy, osadzony na długiej szypułce. Z kątów liści pędów głównych wyrastają pędy drugiego rzędu, które rozgałęziają się dalej. Liście są wydłużone, pod spodem biało, kutnerowato owłosione, na wierzchu mają szorstkie włoski.

Zobacz również: KATALOG ROŚLIN: Niecierpek balsamina

Gazania lśniąca kwitnie od końca czerwca do późnej jesieni. Kwiaty otwierają się wyłącznie w pełnym słońcu, w dni pochmurne i dżdżyste koszyczki są zamknięte.

Gdzie najlepiej sprawdzi się gazania lśniąca?

Gazania lśniąca najlepiej sprawdzi się na glebach żyznych, próchniczych, nie przenawożonych. Stosuje się ją na rabaty, do ogródków skalnychobwódki kwietników, na murki, skarpy. Przekwitające kwiatostany należy ścinać, gdyż dojrzewające nasienniki nie są dekoracyjne. Rośliny nadają się również na kwiat cięty.

 

 


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!