ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri
bahis siteleri

Bulwar

Wieża Eiffla i One Line

Biuro Gustafson Porter + Bowman zwyciężyło w konkursie na przeprojektowanie otoczenia paryskiej wieży Eiffla z okazji organizacji  Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku

Biuro Gustafson Porter + Bowman zwyciężyło w konkursie na przeprojektowanie otoczenia paryskiej wieży Eiffla z okazji organizacji  Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku.

Projekt będzie jednym z elementów generalnego planu przebudowy centralnych rejonów Paryża dzięki włączeniu tych działań do inwestycji związanych z Igrzyskami.Jest to wyraz ekologicznego podejścia do architektury i urbanistyki, których symbolem mają być Igrzyska 2024. Zgodnie z przygotowanym przez biuro Gustafson Porter + Bowman masterplanem określanym jako One Line, rejon wieży Eiffla będzie wzbogacony o dodatkowe tereny zielone. Będzie to zielony korytarz pomiędzy  Palais de Chaillot, placem Trocadéro, École Militaire i placem Joffre.

Dzięki temu na placu Trocadéro powstanie amfiteatr, a wokół fontanny Varsovie poszerzone zostaną przestrzeni publiczne. W ramach przebudowy most d'Iéna ulegnie przebudowie na tzw. “zielony most” a na polach Marsowych powstaną dwa nowe place i ściany zielone.  Projekt będzie łączył w sobie dwie idee: klasycznego ogrodu francuskiego z osiami symbolizującymi władzę oraz ogrodu romantycznego z meandrującymi ścieżkami oraz przerywanymi osiami.Główne osie otoczone będą więc przez bardziej intymne przestrzenie, które osłabiają ich brutalne oddziaływanie.Założeniebędzie uzupełnione o nowe nasadzenia, przede wszystkim drzew.

Pierwsza faza projektu ma powstać do 2023 roku. Projekt Gustafson Porter + Bowman pokonał w konkursie propozycje Koz Architects, Amanda Levete, and Agence Ter.

Źródło: Landezine

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!