kızılay odtülüler dershane

Polska

Projekt systemu wystawienniczego dla Concordii - Przystań Sztuki

Mobilny system wystawienniczy to zbiór obiektów wykonanych z blachy stalowej, które są praktyczną odpowiedzią na potrzeby projektu Przystani Sztuki.

Mobilny system wystawienniczy to zbiór obiektów wykonanych z blachy stalowej, które są praktyczną odpowiedzią na potrzeby projektu Przystani Sztuki. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:  Miejski ogród w Krakowie

Przy wyborze materiału kierowano się przede wszystkim kryterium odporności wobec często zmieniających się warunków atmosferycznych oraz łatwością w utrzymaniu jego czystości i estetyczności. 

system wystawienniczy starzak strebicki

Blacha użyta do wykonania obiektów została poddana procesowi przyspieszonej oksydacji, co pozwoliło na uzyskanie funkcji ochronnej przed korozją. Oksydacja umożliwiła również nadanie estetycznego wyglądu ekspozytorów: dzięki swojej surowej formie i miedzianej kolorystyce doskonale wpisują się w przestrzeń pomiędzy postindustrialnym budynkiem Concordii i nowoczesną architekturą biurowca Bałtyk. 

Ekspozytory zostały zaprojektowane z myślą, aby pełnić rolę wielofunkcyjnych obiektów, które ze względu na charakter ich użytkowania będą spełniać wymagania stawiane przez współczesne praktyki kuratorskie. 

Ruchome panele ulokowane w centralnej części obiektów zapewniają elastyczność i umożliwiają ekspozycje dzieł z obszaru sztuk wizualnych (np. fotografii, reprodukcji obrazów, plakatów) zarówno w układzie horyzontalnym jak i wertykalnym. Pozwala to na mobilność i różnorodność układów, w których mogą zostać zestawione ze sobą wystawiane elementy. 

Przy tworzeniu projektu zadbano również o to, aby cały system wystawienniczy był odporny na niesprzyjające warunki atmosferyczne, zwłaszcza na silne podmuchy wiatru, które często występują w przestrzeni Przystani Sztuki. 

Swobodę i łatwość w użytkowaniu obiektów zapewnia otwarty kształt na dole, umożliwiający łatwe przenoszenie obiektów i ustawanie ich w alternatywnych konfiguracjach.

Projekt: Atelier Starzak Strebicki
Lokalizacja: Poznań, Polska
Rok: 2018
Zdjęcia: Mateusz Bieniaszczyk, Atelier Starzak Strebicki

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!