kızılay odtülüler dershane

Projekty

Projekt ogrodu w Starogardzie Gdańskim

Ogród przeznaczony jest dla młodego małżeństwa i ich dzieci. Życzeniem Inwestorów było to, aby ogród posiadał: duży, geometryczny trawnik łatwy w koszeniu; miejsce na plac zabaw; ogród warzywny; altanę oraz hamak.

Ogród przeznaczony jest dla młodego małżeństwa i ich dzieci. Życzeniem Inwestorów było to, aby ogród posiadał: duży, geometryczny trawnik łatwy w koszeniu; miejsce na plac zabaw; ogród warzywny; altanę oraz hamak. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zielona oaza czyli projekt skweru w Tychach

Inwestorom bardzo spodobał się pomysł umieszczenia w sąsiedztwie altany paleniska z ławami. Po przedstawieniu trzech wstępnych wariantów, młode małżeństwo zdecydowało się na wariant z altaną umieszczoną bezpośrednio za domem, na przedłużeniu salonu i jadalni. Całość ogrodu została utrzymana w geometrycznym podziale. 

Ogród podzielony został na 3 główne części: strefę reprezentacyjną, rekreacyjno-wypoczynkową oraz strefę rekreacyjno-użytkową.  Pierwsza część obejmuje wjazd i wejście na posesję. Wejście zlokalizowane naprzeciwko drzwi wejściowych do domu, zostało oddzieloneod wjazdu ozdobną rabatą. Wejście i podjazd łączą się w jedną powierzchnię w rejonie schodów wejściowych. Strefę reprezentacyjną dopełniają wielogatunkowe rabaty m.in. z traw ozdobnych, strzyżonych bukszpanów, hortensji oraz szpaleru drzew o kontrastowej odmianie. Wieczorową porą, reprezentacyjną strefą podkreśli oświetlenie. 

Strefę rekreacyjno-wypoczynkowa zlokalizowana jest w południowej części ogrodu. Znajduje się tam taras otaczający południowo-zachodnią cześć domu. Obszerny taras zaprojektowano z płyt porcelanowych obrzeżonycho palisadą. Na brzegach tarasu zaprojektowano drobne punkty oświetleniowe. Naprzeciwko tarasu zaprojektowano altanę oraz miejsce na palenisko.  Za altaną od wschodniej strony zaprojektowano miejsce na hamak pośród wysokich traw i brzóz. 

Strefę rekreacyjno-użytkowa znajduje się po wschodniej i zachodniej stronie ogrodu. Pierwszą stanowi garaż z wiatą, do którego można się dostać zamaskowanym w trawniku podjazdem. Po przeciwnej stronie ogrodu znajduje się rozległy trawnik, plac zabaw oraz oddzielony od niego rabatą wielogatunkową warzywnik.

Autor: arch. kraj. Marcin Mielke

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!