ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri
bahis siteleri

Projekty

Projekt nowoczesnego ogrodu pośrodku brzozowego lasu

Autorem wykonanego tego lata projektu ogrodu jest projektantka Ewelina Fatyga z pracowni New Garden Style, specjalizującej się w nowoczesnych i oryginalnych rozwiązaniach. Tym razem projektantka musiała zmierzyć się z wyzwaniem stworzenia estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni odpoczynku wokół domu, który zlokalizowany jest w brzozowym lesie w okolicach Częstochowy. Właśnie ta specyfika miejsca miała kluczowe znaczenie w projekcie, jako że o słońce rośliny i ludzie będą tutaj musieli trochę powalczyć.

Autorką wykonanego tego lata projektu ogrodu jest projektantka Ewelina Fatyga z pracowni New Garden Style, specjalizującej się w nowoczesnych i oryginalnych rozwiązaniach. Tym razem projektantka musiała zmierzyć się z wyzwaniem stworzenia estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni odpoczynku wokół domu, który zlokalizowany jest w brzozowym lesie w okolicach Częstochowy. Właśnie ta specyfika miejsca miała kluczowe znaczenie w projekcie, jako że o słońce rośliny i ludzie będą tutaj musieli trochę powalczyć.

Projekt obejmował zagospodarowanie terenu o powierzchni 900 m2. W ogrodzie wyznaczone zostały strefy funkcjonalne - strefa wejściowa wraz z podjazdem oraz reprezentacyjnym trawnikiem, a także strefa prywatne, która służyć ma odpoczynkowi i relaksowi. Ta druga zlokalizowana została w ukrytej z dala od drogi dojazdowej części ogrodu, w której domownicy mogą swobodnie spędzać czas wolny.

Projekt ogrodu
Teren do zaprojektowania

Ogród w cieniu drzew

Otaczający działkę las brzozowy wymusił pewne rozwiązania w wyborze roślin, które powinny dobrze czuć się w zacienionych zakątkach. Dodatkowo cień rzucają korony isteniejących na działce okazałych drzew. Projektantka postanowiła wykorzystać laurowiśnie, które sprawdzają się w osłoniętych stanowiskach, a także kwitnące na różowo azalie. Zostały one nasadzone wzdłuż jednej części betonowego muru, który był elementem inwentaryzacji ogrodu.

projekt ogrodu

Minimalistyczny ogród a detale

Projekt ogrodu utrzymany został w minimalistycznym stylu. Dodatkowo nowoczesny duch wyraża się w geometrycznych, harmonijnych rozwiązaniach. Dominują tutaj ułożone liniowo rabaty żwirowe o minimalistycznych nasadzeniach oraz proste formy małej architektury ogrodowej. Ciekawym rozwiązaniem jest też zastosowanie podłużnych betonowych płyt pełniących funkcję ciągów komunikacyjnych w ogrodzie. Ich zadaniem jest także wyznaczanie poszczególnych stref funkcjonalnych terenu.

projekt ogrodu

Znajdujący się za domem taras otwarty jest na niewielkie skupisko drzew, pośród których zawisły wygodne hamaki, umożliwiające odpoczynek w osłonięciu przed słońcem. Dalej zlokalizowana została minimalistyczna altana o ażurowej, drewnianej konstrukcji. Wewnątrz altany znajduje się wbudowany grill oraz wygodne siedziska. W projekcie pomyślano również o najmłodszych, dla których w sąsiedztwie altany usytuowany został domek do zabaw.

Nowoczesny ogród pośrodku brzozowego lasu - metryczka projektu ogrodu

Pracownia: New Garden Style
Projektantka: mgr inż. arch.kraj. Ewelina Fatyga
Projekt: 2018
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Projektowana powierzchnia: 900 m2

Galeria zdjęć projektu ogrodu

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!