kızılay odtülüler dershane

Projekty

Projekt największej sztucznej plaży w Europie

Największa sztuczna plaża w Europie ma powstać w miejscowości Alovera, w prowincji Guadalajara. Jest to miejscowość znajdująca się w pobliżu autostrady A2 (Madryt-Barcelona). Szacuje się, że obiekt ma być odwiedzany w ciągu roku przez ćwierć miliona gości. Za projekt odpowieda Grupo Rayet.

Największa sztuczna plaża w Europie ma powstać w miejscowości Alovera, w prowincji Guadalajara. Jest to miejscowość znajdująca się w pobliżu autostrady A2 (Madryt-Barcelona). Szacuje się, że obiekt ma być odwiedzany w ciągu roku przez ćwierć miliona gości. Za projekt odpowiada Grupo Rayet.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Znamy wyniki konkursu na projekt Placu Centralnego w Warszawie

Przestrzeń ma nosić nazwę Alovera Beach i zajmować powierzchnię 15 000 m2 przy słonym zbiorniku wodnym, otoczonym tonami piachu. Dodatkowo w jego sąsiedztwie zaplanowano stworzenie strefy rozrywkowo-komercyjnej, gdzie będzie można między innymi coś zjeść lub wypożyczyć sprzęt sportowy. Wstęp ma kosztować 10 euro.  

Źródło: Grupo Rayet
Źródło: Grupo Rayet

Park rozrywki składać się będzie z 5 różnych stref. Znajdzie się w nich obszar laguny z piaszczystą plaża, zjeżdżalnie, baseny dla dzieci, szkółki żeglarskie, a także warunki do uprawiania sportów wodnych. Powstanie również ponad 1000 miejsc parkingowych oraz strefa mieszkalna. 

Budowa może ruszyć już pod koniec 2018 roku, wszystko zależy od tego czy we właściwym czasie uda się otrzymać niezbędne zgody. Według inwestorów otwarcie obiektu może nastąpić w ciągu 2-3 lat. Powierzchnia na której będą prowadzone prace to aż 100 000 m2. 

Źródło: Grupo Rayet
Źródło: Grupo Rayet

Podobne obiekty są bardzo popularne w Portugalii oraz Japonii. 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!