ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Wydarzenia

Konkurs „Art Walk Open Call 2017” rozstrzygnięty

Konkurs „Art Walk Open Call 2017” na opracowanie koncepcji wystawy na placu Europejskim został rozstrzygnięty. Zwycięską ideą, wybraną do realizacji,jest projekt „Świat należy do ciebie” autorstwa polskiego artysty Jakuba Słomkowskiego. Nowa wystawa w pasażu sztuki Art Walk ukaże się pod koniec tego roku.

Konkurs „Art Walk Open Call 2017” na opracowanie koncepcji wystawy na placu Europejskim został rozstrzygnięty. Zwycięską ideą, wybraną do realizacji,jest projekt „Świat należy do ciebie” autorstwa polskiego artysty Jakuba Słomkowskiego. Nowa wystawa w pasażu sztuki Art Walk ukaże się pod koniec tego roku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Znamy zwycięski projekt nowej toalety publicznej w Poznaniu!

Otwarty jednoetapowy konkurs pt. „Art Walk Open Call 2017” został zorganizowany przez fundację Sztuka w Mieście we współpracy z Ghelamco Poland. Od 22 marca,w ramach otwartej inicjatywy, wszyscy miłośnicy sztuki mogli zgłaszać własne, wcześniejniepublikowanepomysły wystawy w pasażu Art Walk na placu Europejskim. Każda ekspozycja musiałabyć dostosowana do 57-metrowej instalacji wystawienniczej, składającej się z 20 witryn oraz przedstawiać własne opracowanie szczegółowego projektu artystycznego. 

Jury, składające się z członków rady Art Walk, Fundacji Sztuka w Mieściei przedstawicieli Ghelamco,na zwycięski projektjednogłośnie wybrało„Świat należy do ciebie” autorstwa młodego polskiego artysty Jakuba Słomkowskiego. W swojej decyzji jurorzy podkreślili niezwykły charakter zaproponowanej idei oraz możliwość prezentacji rozmaitych postaw artystycznych przez zaproszoną grupę twórców. Doceniona została również koncepcja wyjścia z działaniami poza przestrzeń pasażu Art Walk.

Praca „Świat należy do ciebie” nawiązuje do cytatu z filmu „Scarface” Howarda Hawksa i Richarda Rossona z 1932 roku oraz z remake’u o tym samym tytule w reżyserii Briana de Palmy z 1983 roku. W tych dwóch realizacjachidea Amerykańskiego Snu jest ściśle związana z przestępstwem i drogą przemocy. Motto, jakie przyświeca głównym bohaterom obu filmów, jest hasłem reklamowym: “the worldisyours” – to marketingowy chwyt, po który sięgają zarówno Tony Montana(Al Pacino), jak i Tony Camonte (Paul Muni). Kluczowym elementem wystawy będzie 40-sekundowa scena ze „Scarface” de Palmy, przedstawiająca głównego bohatera Toniego Montanę, który przygląda się wielkiemu napisowi wyświetlanemu na powierzchni sterowca płynącego po niebie.

Zwycięski projekt „Świat należy do ciebie” zostanie zrealizowany w galerii Art Walk na placu Europejskim pod koniec bieżącego roku. Konkretny termin zostanie opublikowany na stronie internetowej: www.artwalk.sztukawmiescie.pl.  

Fundacja „Sztuka w mieście”, która powstała z inicjatywy Ghelamco, po raz kolejny zaangażowała lokalnych twórców i mieszkańców Warszawy w promocję sztuki. Organizowane przez nią warsztaty i wystawy od ponad dwóch lat są narzędziem podnoszenia jakości przestrzeni publicznej Warszawy. Do tej pory w pasażu sztuki Art Walk zaprezentowane były wystawy: „Człowiek Ciało Proces” – projekt organizowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie i prezentujący efekty prac studentów i absolwentów uczelni; „19 snów Olbińskiego” – niezwykłe zestawienie 19 prac światowej sławy polskiego artysty Rafała Olbińskiego, przedstawiających krajobrazy z pogranicza jawy i snu;„Neon Inn” – ekspozycja przedstawiająca 14 neonów stworzonych przez polskich projektantów oraz zdjęcia neonów rozświetlających niegdyś ulice Warszawy. Od 17 marca w galerii wystawiane były dzieła amerykańskiego artysty Chrisa Hernandeza, przedstawiające nowe spojrzenie na jednoczenie się człowieka z przemijającą materią. Aktualną wystawą, która swoją premierę miała podczas warszawskiej Nocy Muzeów, jest projekt Katarzyny Przezwańskiej – zbiór 19 skamielin i kości z terenów dzisiejszej Polski, który ma przywoływać momenty z historii rozwoju krajobrazu geologicznego naszego kraju.

Źródło: Ghelamco Poland

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!