ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Trendy

Światło tworzące klimat, czyli oświetlenie solarne w ogrodzie

Sezon w pełni i coraz więcej czasu spędzamy w przydomowych ogrodach lub na tarasach. Zielone przystanie stały się odskocznią od codzienności, zgiełku i tempa życia. Nic więc dziwnego, że szukamy w nich wytchnienia i relaksu w gronie rodziny i przyjaciół.

Sezon w pełni i coraz więcej czasu spędzamy w przydomowych ogrodach lub na tarasach. Zielone przystanie stały się odskocznią od codzienności, zgiełku i tempa życia. Nic więc dziwnego, że szukamy w nich wytchnienia i relaksu w gronie rodziny i przyjaciół.

Jednak nikt nie wyobraża sobie wieczoru pod gwiazdami w zupełnych ciemnościach. Aby zbudować niezwykły nastrójmiejsca z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania solarne, umożliwiające umiejscowienie punktów świetlnych dokładnie tam, gdzie są nam potrzebne.

Światło na wejście:

Wieczornie rozświetlona posesja sprawia, że dom i ogród nabierają magicznego wymiaru. Pierwszym świetlnym punktem, na który natrafiamy tuż przy wejściu na posesję jest oświetlenie podjazdu. Ten typ oświetlenia potrzebny jest tylkowówczas, gdy wchodzimy/wjeżdżamy na działkę. Warto zatem zastosować słupki solarne z czujnikiem ruchu. Dzięki nim podjazd będzie delikatnie podświetlony przez całą noc, zaś intensywne światło uruchomi się tylko wtedy, gdy lampa wykryje ruch.

Czujniki ruchu zintegrowane z lampami solarnymi sprawdzą się również w tych wszystkich miejscach w ogrodzie i wokół domu, gdzie potrzebujemy światła tylko czasami. Idealnie sprawdzą się zatem przy altankach „technicznych” lub w tych miejscach ogrodu, z których korzystamy tylko czasami.

Ścieżka wśród cieni:

Po zmroku lampy solarne są znakomitym rozwiązaniem do oświetlania alejek w ogrodzie. Wydobywają wówczas z cieni altany, pergole i linię nasadzeń tworząc nastrojowe i pełne magii miejsca.

Nowoczesne i bardzo wydajne panele solarne są w stanie skumulować energię potrzebną do pracy lamp nawet przez 20 godzin, a czujniki zmierzchowe automatycznie je uruchamiają. Co więcej dostępne na rynku różne rodzaje lamp solarnych pozwolą dobrać taką ich formę, która idealnie sprawdzi się w naszym ogrodzie i nada mu niepowtarzalny charakter.

Możemy wybierać zatem spośród lamp z grotem ziemnym lub klasycznych latarni, które możemy zawiesić na specjalnych stelażach ogrodowych. Warto zwrócić uwagę na to, że jeśli rozplanujemy oświetlenie w ogrodzie na różnych wysokościach, to nasza zielona przystań zyska wieczorem trzeci wymiar. Oświetlenie umieszczone bezpośrednio na ziemi wyznaczy ciągi komunikacyjne. Jeśli zawiesimy kilka latarni solarnych na wysokich, dwumetrowych stelażach, światło nie tylko obejmie zasięgiem większy obszar, ale również sprawi, że przestrzeń ogrodu przestanie być płaska i jednowymiarowa.

Rozświetlone spotkania:

Ciekawą propozycją są niezwykle modne na zachodzie Europy łańcuchy solarne. Spotkania ze znajomymi przepełnione są radością i światłem gdy na altanie rozepniemy sznur kolorowych lampionów zasilanych energią słoneczną. Można też nimi dekorować drzewa lub krzewy, a ich niezaprzeczalną zaletą jest brak konieczności doprowadzania zasilania sieciowego.  Umieszczasz lampy tam gdzie chcesz, a jeśli zmienisz koncepcję, po prostu przenosisz je w inne miejsce.

Dla tych, którzy w przydomowych edenach szukają elegancji i nietuzinkowych rozwiązań dekoracyjnych, rzeźb wiatrowych i oświetlenia solarnego godnym polecenia jest sklep internetowy www.aurora-garden.pl, który oferuje nietuzinkowe rozwiązania do ogrodu i na taras.

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!