kızılay odtülüler dershane

Polska

Konstelacje

W maju 2016 zespół: Atelier Starzak Strebicki + City3 + Laura Muyldermans podpisał kontrakt na tymczasowe zaaranżowanie meblami miejskimi oraz zielenią przestrzeni Esplanade Solidarność 1980 przed wejściem do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

W maju 2016 zespół: Atelier Starzak Strebicki + City3 + Laura Muyldermans podpisał kontrakt na tymczasowe zaaranżowanie meblami miejskimi oraz zielenią przestrzeni Esplanade Solidarność 1980 przed wejściem do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

 CZYTAJ RÓWNIEŻ: Przestrzeń publiczna przy porcie w Sztokholmie

Zespół: Atelier Starzak Strebicki + City3 + Laura Muyldermans opracował i wdrożył projekt, na który składa się 100 krzeseł, 10 stołów i 50 donic z roślinami, które są rozmieszczone w różnych konfiguracjach. Od lipca 2016 roku do sierpnia 2017 roku „Konstelacje" zostaną poddane obserwacjom i badaniom, jakie interakcje zachodzą pomiędzy różnymi typami użytkowników w wykreowanej przestrzeni.

Plac Esplanande Solidarność 1980 wraz agorą Simone Veil pośrodku, łączy budynki Place du Luxemborg i dworca kolejowego Bruksela-Luksemburg, wpisując się zarazem w metropolitarny charakter przestrzeni wokół Parlamentu Europejskiego. „Konstelacje” to projekt ożywienia placu i stworzenia przyjaznej przestrzeni publicznej, w której można poczytać książkę, zjeść kanapkę lub po prostu spędzić czas. Architekci stworzyli tymczasowe aranżacje mebli miejskich oraz zieleni, mając na celu zbadanie (w okresie: maj 2016 — sierpień 2017) interakcji zachodzących pomiędzy różnymi typami użytkowników w tej przestrzeni. Dodatkowo, przewidziano różne scenariusze rozmieszczenia obiektów: w grupach, w okręgach i wzdłuż naturalnie rysujących się w przestrzeni linii. Ważnym elementem było zaprojektowanie punktów połączeń między obiektami. W efekcie, na „Konstelacje” składa się 100 krzeseł, 10 stołów i 50 donic z roślinami usytuowanych w różnych konfiguracjach.

Projekt: Atelier Starzak Strebicki + City3 + Laura Muyldermans
Rok: 2016-2017
Zdjęcia: Julie Guiches © European Union 2016

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!