Sondaże wskazują, że gdyby infrastruktura rowerowa się poprawiła, jeszcze więcej ludzi korzystałoby z tego ekologicznego środka transportu. W związku z tym w ubiegłym roku, w kwietniu otwarto 17,5 km odcinek z Albertslund do centrum, a niedawno 20 km odcinek do miasteczka Farum. Ma powstać jeszcze 26 tras, za około 500 mln złotych.
Obecnie w całej Danii funkcjonuje ponad ponad 10 tys. km szlaków rowerowych, w Kopenhadze liczą one 390 km. Przez ul. Norrebrogade przejeżdża ponad 36 tys. rowerzystów dziennie.
Źródło: www.wyborcza.pl
Źródło zdjęć: www.denmark.dk
Komentarze