kızılay odtülüler dershane

Polska

Jak będą wyglądać nabrzeża Oławy?

Jednym z kluczowych projektów rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego będzie odnowienie i zagospodarowanie nabrzeży Oławy, w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2016-2018.

Jednym z kluczowych projektów rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego będzie odnowienie i zagospodarowanie nabrzeży Oławy, w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2016-2018.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Koncepcja projektowa Skweru im. Jana Pawła II. Nasielsk

- Program został uchwalony przez Radę Miejską Wrocławia, a następnie zaakceptowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Ministerstwo Rozwoju. Dzięki temu możemy starać się o środki z Unii Europejskiej – mówi Grażyna Adamczyk-Arns, prezes spółki Wrocławska Rewitalizacja. - Chcemy, żeby rzeka Oława ponownie stała się dostępna dla mieszkańców Wrocławia. Działania rewitalizacji na Nadodrzu przyniosły pozytywne efekty. Teraz nadszedł czas na Przedmieście Oławskie – dodaje.

Mazury w centrum Wrocławia

Zdaniem Grażyny Adamczyk-Arns nabrzeża Oławy mają duży potencjał rekreacyjny. - Mogą stać się miejscem odpoczynku i spotkań, nie tylko dla mieszkańców osiedla, ale całego miasta. Dla wielu z nich może to być powód, by po raz pierwszy się tutaj pojawić. Oława jest w centrum Wrocławia, a będąc tutaj ma się wrażenie, że jest się na Mazurach. To ewenement w skali miasta– mówi Grażyna Adamczyk-Arns.

W ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji planowane jest również odnowienie i zagospodarowanie podwórek – wyposażenie ich w ścieżki, zieleń, miejsca, które mieszkańcy będą mogli samodzielnie kształtować.

- Na Przedmieściu Oławskim nie ma w tej chwili przestrzeni, w której można się spotkać. Dlatego planujemy stworzenie miejsc aktywności lokalnej. Pracujemy w tej chwili nad koncepcją dla dwóch oficyn, które taką funkcję będą mogły przejąć – mówi Grażyna Adamczyk-Arns. - Dodatkowo tworzymy bank lokali, które będą udostępniane na preferencyjnych warunkach dla działalności kulturalnych, gospodarczych, społecznych – dodaje.

 Kierunek zmian

30 lipca każdy mógł zasugerować kierunek zmian i podpowiedzieć, co zrobić, aby przywrócić świetność Przedmieściu Oławskiemu i zintegrować społeczność. – W ramach spotkania mieszkańcy Wrocławia mogli przedstawić swoje pomysły. Była to okazja do dyskusji, rozmów, pytań. Jeżeli ktoś ma chęć, by coś zrealizować w ramach działań sąsiedzkich, zawsze chętnie wspieramy inicjatywy mieszkańców – mówi Grażyna Adamczyk-Arns.

- Angel River jest spójny z Lokalnym Programem Rewitalizacji. Nasz projekt maksymalnie otwiera się na rzekę i wykorzystuje jej atuty. Angel River odzyska Oławę dla miejskiego stylu życia, dzięki pomostom na rzece czy promenadzie– mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River.

Przy ulicy Walońskiej powstaną dwa luksusowe budynki - dziewięcio- oraz siedemnastopiętrowy. W ramach inwestycji zmodernizowane zostanie także skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej. Ulica Miernicza uzyska swoje przedłużenie w postaci drogi prowadzącej do Angel River, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli dotrzeć tędy do rzeki, usiąść nad wodą, zjeść lunch czy po prostu spotkać się ze znajomymi.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!