kızılay odtülüler dershane

Wydarzenia

Po targach Miasto - ogród. Zielony design

W dniach 19-21 kwietnia odbyły się w Szczecinie 15 już targi Miasto - ogród. Zielony design. Sztuka-krajobrazu.pl patronowała temu wydarzeniu

W dniach 19-21 kwietnia odbyły się w Szczecinie 15 już targi Miasto - ogród. Zielony design. Sztuka-krajobrazu.pl patronowała temu wydarzeniu.

Swoją ofertę pokazało na targach 65 firm z całej Polski. Były zarówno domki drewniane, meble ogrodowe, jak i propozycje do aranżacji placów zabaw. Również kamienie na nawierzchnie, żwir, agrowłókniny, kratki trawnikowe, systemy nawadnianiające, sprzęt ogrodniczy oraz środki do produkcji roślin.

Wśród nowości na targach pojawiły się: szczepionki mikoryzowe, które wprowadza na rynek firma Mykoflor ze Śląska, wodny wyciąg z biohumusu firmy Humvit Eko z Gdańska, polepszająca żyzność gleby HUMUS ACTIVE PAPKA – produkt firmy Ekodarpol z Dębna, nowe wzory kostek brukowych marki Libet (w ofercie firmy Epatio), kolekcja mebli z plecionki rattanowej BelianiFX® od niemieckiej firmy Beliani. Firma Warmet ze Stargardu Szczecińskiego także zaprezentowała na targach swoje nowości: stojaki rowerowe i ławki metalowe.

Sporym zainteresowaniem, jak co roku, cieszył się kiermasz ogrodniczy, a na nim tysiące odmian roślin ozdobnych i użytkowych, od drzew (nawet sporych rozmiarów 30-letni buk ze Szkółki Drzewiarskiej Fischer) przez urodziwe Camelie, po popularne bratki i świeże zioła zyskujące coraz więcej zwolenników.

Atrakcją 15. Targów MIASTO OGRÓD – Zielony design były pokazy florystyczne w wykonaniu florystów z ZUT – Piotra Salachny i Janusza Wilasa. Wyrazy zachwytu niejednej osoby wywoływała wystawa drzewek bonsai, przywieziona przez Lubuskie Centrum Bonsai.

W części profesjonalnej targów odbyło się 11 wykładów, a prelegentami wykładowcy akademiccy i specjaliści z całego kraju, zaś gościem specjalnym Maryann Harris - architekt krajobrazu, prezes Irlandzkiego Instytutu Kształtowania Krajobrazu, przewodnicząca Forum Miast i członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu. Jej wystąpienie dało przykład tego, jak strategicznie planować, projektować i zarządzać zieloną infrastrukturą miast. Słuchacze (ponad 150 osób) mogli przekonać się, że elementem takiej polityki krajobrazowej może być dbanie o bioróżnorodność i zwrócenie się ku energii odnawialnej.
Towarzysząca targom wystawa prezentowała pomysły studentów kierunku projektowania krajobrazu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego na zagospodarowanie Alei Papieża Jana Pawła II. Na drugiej wystawie pokazano także studenckie projekty. 9 wizualizacji, w tym zwycięską Weroniki Antczak i Martyny Bocian, przedstawiło pomysły zgłoszone na organizowany we współpracy z ZUT konkurs na projekt ogrodu pokazowego.

Źródło: MTS

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!