ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri
bahis siteleri

Polska

Targ przy ulicy Ruskiej w Lublinie

Urząd Miasta Lublin przedstawił koncepcję nowego targu przy ulicy Ruskiej, na którą składają się 3 aleje handlowe wraz z parkingiem podziemnym. Inwestycja została zaprojektowana przez JPA Jabłoński Pracownia Architektoniczna.

Urząd Miasta Lublin przedstawił koncepcję nowego targu przy ulicy Ruskiej, na którą składają się 3 aleje handlowe wraz z parkingiem podziemnym. Inwestycja została zaprojektowana przez JPA Jabłoński Pracownia Architektoniczna.

 CZYTAJ RÓWNIEŻ: Projekt altany w przydomowym ogrodzie

Założeniem projektowym było stworzenie targowiska w nowej formie architektonicznej przy jednoczesnym wykorzystaniu obecnych walorów terenu współgrającego z zabudową historyczną. Inwestycja powstanie u zbiegu ulicy Ruskiej i Nadstawnej, w miejscu dawnego dworca autobusowego i obecnego parkingu.

Nowy targ będzie przeznaczony dla sprzedawców owoców, warzyw i kwiatów. „Modułowe” stanowiska handlowe zbudowane będą z betonu, który łatwo będzie utrzymać w czystości, a zarazem będzie trwałym i estetycznym materiałem. Każde z 66 stanowisk będzie mierzyło 2m na 2,56m. 

Wzdłuż ulicy Ruskiej znajdować się będzie główna aleja handlowa. Oprócz niej powstanie aleja wewnętrzna oraz aleja od strony planowanej w przyszłości zabudowy kubaturowej. Niezwykle efektownym elementem targowiska będzie jego zadaszenie w formie trójkątów układających się w kształt parasoli. 

Moduły dachu, wypełnione od spodu materiałem lustrzanym, powielą przestrzeń znajdującą się pod nim, natomiast szklane trójkąty wprowadzą światło w aleje handlowe. Dodatkowym udogodnieniem będzie z pewnością parking podziemny, do którego prowadzić będzie winda oraz dwie klatki schodowe. Liczący około 27 miejsc na auta z pewnością stanowić będzie udogodnienie dla klientów targowiska. 

Innym, niezwykle ważnym założeniem było stworzenie sprawnej komunikacji wokół targu. Z tą myślą przy narożniku ulicy Nadstawnej powstanie mały plac, na którym będzie można usiąść, umyć owoce, odpocząć, czy zostawić rower. Miejsce to powstanie również dla rozładowania ruchu pieszego. Dodatkowo, obok targu powstanie przystanek komunikacji miejskiej, która łączyć będzie z targiem różne dzielnice Lublina.

Urząd Miasta Lublin mając gotową koncepcję programowo-przestrzenną zielonego targu ogłosi jesienią przetarg na budowę inwestycji. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na wiosnę 2017 roku. Szacowany koszt realizacji to 3,8 mln.

Realizacja: 2017
Źródło zdjęć: www.jpa.pl

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!