ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri
bahis siteleri

Polska

Projekt koncepcyjny zagospodarowania skarpy miejskiej w Grybowie

Projekt koncepcyjny zagospodarowania skarpy miejskiej w Grybowie

Grybów to malowniczo położone miasto na pograniczu Beskidu Niskiego oraz Pogórza Rożnowskiego, które stanęło w miejscu i zapomniało o swojej mocnej stronie, jaką jest rzeka Biała.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowoczesny taras w Toruniu

Odcinek rzeki, który zostaje poddany analizie, a w dalszej części koncepcyjnemu projektowi zagospodarowania jest zapomnianą częścią Grybowa, która kiedyś stanowiła ważny element jego kultury. Głównym założeniem projektu było stworzenie dostępnej dla mieszkańców i turystów przestrzeni miejskiej, która wykorzystuje zastane uwarunkowania topograficzne terenu oraz nie narusza uwarunkowań przyrodniczych.

Zamknięte i niedostępne dla nikogo tarasy na południowej ekspozycji nad rzeką Białą zostały przekształcone w ogród widokowy, jako nawiązanie do ich początkowego zagospodarowania. W celu umocnienia oraz poszerzenia płaszczyzn widokowych zostały zaprojektowane arkady, które swoją formą nawiązują do kamiennego, arkadowego mostu kolejowego, który został zniszczony podczas II Wojny Światowej. To właśnie one są głównym detalem projektu. Całe założenie projektu odnosi się do tradycji miejsca i nawiązuje do historii miasta, dzięki czemu całość stanowi spójne zagospodarowanie w kontekście całego Grybowa.

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!