Dyskusji podlega jedynie lokalizacja inwestycji. Proponowane jest umiejscowienie kładki na wysokości ulic Karowej i Okrzei lub Ratuszowej i Mostowej. Pierwsza koncepcja to połączenie Powiśla i centralnej Pragi czyli dwóch prężnie rozwijających się obszarów pod względem społecznym i rewitalizacyjnym o charakterze śródmiejskim. Ponadto, potrzebę scalenia tych dwóch obszarów dostrzegają miejskie działaczki i działacze oraz władze miasta. Kładka ta to szansa na ożywienie ulicy Okrzei pod względem ekonomicznym a także rozwinięcie się Powiśla i Mariensztatu. Powstałyby liczne miejsca usługowe i lokale gastronomiczne, co sprzyjałoby mieszkańcom spędzaniu wolnego czasu w tej lokalizacji. Druga propozycja umiejscowienia kładki pomiędzy ulicą Ratuszową i Mostową również stanowi dobre rozwiązanie jednakże mniej atrakcyjne ze względu na słabsze połączenie z trendami śródmiejskimi po prawej stronie Wisły. W wyniku tego efekt rewitalizacyjny i miastotwórczy mógłby być mniej znaczący. Ponadto mniej centralna lokalizacja kładki mogłaby być przyczyną mniejszej użyteczności wśród mieszkańców na co dzień.
Komentarze