ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri
bahis siteleri

Polska

Ogród na zboczu

Prezentowany ogród został zaprojektowany przez Studio B. Działka położona jest na znacznym spadku terenu - pochylonym w kierunku południowo zachodnim, co dało duże możliwości projektowe.

Prezentowany ogród został zaprojektowany przez Studio B. Działka położona jest na znacznym spadku terenu - pochylonym w kierunku południowo zachodnim, co dało duże możliwości projektowe.

 CZYTAJ RÓWNIEŻ: W Katowicach powstał nowy mural 3D

Przez środek ogrodu, poprowadzone zostały wijące, przeplatające się rabaty.  Jedna z nich, została obsadzona zimozielonym jałowcem, w odcieniu niebieskim (Juniperus horizontalis ‚Glacier’), który pozostaje efektowny przez cały rok. 

Druga rabata składa się z roślin bardziej „zwiewnychi” w kolorze niebiesko – fioletowym. Wykorzystano między innymi: Proso rózgowate (Panicum virgatum ‚Heavy Metal’), Perowskia łabodolistna (Perovskia atriplicifolia LACEY BLUE ‘Lisslitt’) czy Szałwia omszona (Salvia nemorosa ‚Mainacht’). Rabata będzie atrakcyjna od wiosny do wczesnej zimy.  Dla kontrastu trzecia z rabat jest w kolorze pomarańczowym. Jest ona jednocześnie najbardziej „przewiewna” dzięki delikatnym kłosom śmiałka darniowego. Mocniejszego koloru dodają Dzielżan (Helenium ‚Moerheim Beauty’) oraz Jeżówka (Echinacea purpurea ‚Firebird’).

Skarpa wokół tarasu została obsadzona zimozielonym, zadarniającym Jałowcem oraz Różą okrywową. Działka porośnięta jest w dużej części leszczyną. Większość krzewów została ponownie wykorzystane jako żywopłot oraz do stworzenia efektu „leśnej ścieżki”. Wzdłuż linii nasadzeń leszczyny pojawiły się zimozielone jałowce, przeplatające się z trawami ozdobnymi oraz hortensjami. Wszystko w kolorze zieleni i delikatnej bieli, dzięki czemu rośliny nie będą konkurować z kolorowymi rabatami, ale staną się ich eleganckim wykończeniem. Wzdłuż jednego z dłuższych boków działki przewidziano miejsce pod rabaty warzywne oraz drzewa i krzewy owocowe. Jest to miejsce nasłonecznione przez większą część dnia, jednocześnie osłonięte od wiatru.

W dolnej części działki zagospodarowano miejsce na altanę oraz palenisko. W altanie znajdują się blat roboczy ze zlewem oraz szafki na naczynia, dzięki czemu będzie można z łatwością przygotowywać  ogrodowe przyjęcia.

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!