ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Polska

Planowane zmiany w centrum Warszawy

Dodatkowo, ZDM zamierza przeprowadzić modernizację Ronda Czterdziestolatka w celu dostosowania go do obecnego natężenia ruchu.

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił zmiany, które mają zajść w centrum Warszawy. Dotyczą one poprawy komunikacji rowerowej i pieszej, a także wprowadzenia nowych elementów zieleni przy Al. Jana Pawła II. Dodatkowo, ZDM zamierza przeprowadzić modernizację Ronda Czterdziestolatka w celu dostosowania go do obecnego natężenia ruchu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kwitnąca instalacja w Jerozolimie

Obwieszczony przez ZDM przetarg dotyczył wykonania dokumentacji projektowej przebudowy Al. Jana Pawła II i ul. Chałbińskiego na odcinku od ronda ONZ do ul. Nowogrodzkiej. Planowane jest całościowe wyremontowanie ulicy w taki sposób, aby  zachować jednolity przekrój całego korytarza. Niezbędne jest ujednolicenie szerokości jezdni, aby nie zwężała się z pięciu pasów ruchu do trzech. Nowa przestrzeń zostanie zagospodarowana dla pieszych, rowerzystów, zieleni miejskiej, a także powstanie przestrzeń dla parkujących samochodów. Po obu stronach ulicy znajdą się ścieżki rowerowe, natomiast chodniki będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

rondo czterdziestolatka
źródło: venu.pl

Ulica zyska dodatkowe zatoki postojowe oraz elementy zieleni w postaci szpalerów drzew. Zmiany dotyczą również Ronda Czterdziestolatka, a dokładnie wlotów i wylotów ulicy Chałbińskiego i Al. Jana Pawła II. Planowane jest wytyczenie naziemnych przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych wokół całego skrzyżowania. Będą one udogodnieniem w sprawnym dojściu do przystanków autobusowych. ZDM informuje, że w tym czasie przejścia podziemne będą dostępne, a przeprowadzany w nich remont będzie traktowany jako oddzielna inwestycja.

Z kolei w osi ul. Nowogrodzkiej planowane jest zbudowanie nowych przejść naziemnych wraz z przejazdami dla rowerów. Dodatkowo, przestrzeń ma być uatrakcyjniona poprzez solidną, małą architekturę na przystankach oraz pnące się po filarach estakad rośliny w donicach.

Wykonanie dokumentacji projektowej ma mieć miejsce w przeciągu 8 miesięcy, natomiast wykonawca zostanie wybrany w przetargu. Dodatkową zaletą, oprócz ceny realizacji, będzie przygotowanie wizualizacji planowanych rozwiązań. Ponadto, zostanie zorganizowane publiczne spotkanie informacyjne, na którym będzie możliwość wypowiedzenia się na temat przedstawianych rozwiązań projektowych.

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie planuje rozpoczęcie realizacji inwestycji tuż po zakończeniu prac projektowych na jesień przyszłego roku.

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!