ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Polska

Projekt nowych Błoni pod lubelskim Zamkiem

Celem konkursu było stworzenie koncepcji parku na Błoniach pod Zamkiem lubelskim wraz z rozwiązaniami urbanistycznymi.

Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję zagospodarowania Błoni pod Zamkiem w Lublinie. Z 15 koncepcji zwyciężył zbiorowy projekt Zuzanny Szpocińskiej, Aleksandry Bonieckiej, Tomasza Marciniewicza oraz Michała Podziemskiego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowoczesny ogród dla aktywnej rodziny

Celem konkursu było stworzenie koncepcji parku na Błoniach pod Zamkiem lubelskim wraz z rozwiązaniami urbanistycznymi.

Obydwa założenia miały być zawarte w czytelnym i spójnym projekcie, uwzględniającym także historię i kulturalną przeszłość miasta.

Dodatkowo, ważne było stworzenie propozycji wyznaczającej ramy i zasady rozwoju tej części miasta. Zwycięzcy otrzymali 50 tysięcy złotych wraz ze zleceniem na opracowanie dokumentacji niezbędnej do budowy parku na Błoniach, który miałby się pojawić już w przyszłym roku.

Miasto zakłada, że całkowity koszt rewitalizacji w całej Dolinie Bystrzycy, w tym również na Błoniach, osiągnie około 500 mln zł.

Zwycięski projekt zawiera propozycję przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców oraz turystów. Ilustruje w czytelny i zwięzły sposób swoją wartość.

Koncepcja zakłada wiele rozwiązań takich, jak: otwarty zielony teren z fontanną w oczku wodnym, kawiarnię, letnie kino, wypożyczalnię leżaków, siłownię, drewniany taras.

Dodatkowo w projekcie uwzględniono dawny budynek Słodowni, w którym miasto chce urządzić tzw. Poznawalnię - odpowiednik warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Rozpoczęcie prac przewidywane jest na rok 2016/2017.

Źródło zdjęć: www.lublin.eu

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!