ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri
bahis siteleri

Most

Zakończono odbudowę mostu Łazienkowskiego w Warszawie

Po ponad ośmiomiesięcznej przerwie, most Łazienkowski ponownie jest przejezdny w obie strony. Prace zakończono kilka dni przed planowanym terminem oddania.

Po ponad ośmiomiesięcznej przerwie, most Łazienkowski ponownie jest przejezdny w obie strony. Prace zakończono kilka dni przed planowanym terminem oddania.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Projekt mostu w Atlancie

Odbudowy mostu podjęło się konsorcjum PORR Polska Infrastructure i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych "Intercor". Odnowioną przeprawę otworzyła między innymi prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.  

Zmiany w komunikacji miejskiej

Wraz z powrotem użyteczności jednego z kluczowych mostów w Warszawie, wróciły na swoje dawne trasy autobusy komunikacji miejskiej. Mowa o liniach: 138, 141, 143, 151, 182, 188, 411, 502, 514, 520, 523, 525. W dalszym ciągu mieszkańców Gocławia będzie dowoził do drugiej linii metra autobus E-1.

Droga rowerowa

Mimo pełnej przejezdności, to nie koniec prac nad mostem Łazienkowskim. W przyszłym roku powstać ma bowiem dodatkowa ścieżka rowerowa. Inwestycja otrzymała od Rady Miasta 16 milionów złotych. Budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku, a całość być gotowa do użytku w 2017.

Pożar

Przyczyną odbudowy mostu, był pożar z 14 lutego 2015 roku.  Wysoka temperatura spowodowała konieczność wymiany całej konstrukcji nośnej.  

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!