
Warszawa wciąż wzbogaca się o nowe, wysokiej klasy obiekty architektoniczne. Już teraz najwyższe budynki w mieście można zobaczyć na specjalnie dedykowanej stronie internetowej, na której znajduje się pięć panoram lotniczych z widokiem na stolicę.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Warszawa kandydatem do tytułu Zielonej Stolicy Europy
Aplikacja internetowa Warsaw Compass powstała z myślą o prezentacji Centralnego Obszaru Biznesu w Warszawie oraz sąsiadujących z nim wysokościowców. Ponieważ trudno o lepszą perspektywę na drapacze chmur, twórcy strony www z panoramami pokazali budynki na lotniczych panoramach 360 stopni. Miasto można zobaczyć w widoku znad różnych punktów w Warszawie: wschodniego brzegu Wisły, Parku Świętokrzyskiego, Ronda ONZ, Ronda Daszyńskiego oraz znad skrzyżowania ulic Grzybowskiej i Towarowej. Główna panorama prezentuje „skyline” warszawskich wysokościowców.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Odważne kontrasty kolorystyczne w architekturze miast

Na każdej z prezentacji oznaczone są trzy rodzaje budynków: istniejące – zaznaczone kolorem granatowym, wysokościowce w trakcie budowy – z markerem w kolorze czerwonym, oraz planowane inwestycje – zarówno te, których powstanie jest już przesądzone, jak i takie, które od lat nie mogą doczekać się realizacji. Posiadają one znaczniki w kolorze zielonym. Wśród oznaczonych budynków są zarówno najwyższe w Warszawie biurowce, jak i budynki mieszkalne, hotele oraz obiekty wielofunkcyjne. Wysokiej jakości zdjęcia pozwalają na duże przybliżenie i dokładne przyjrzenie się wybranym obiektom oraz sąsiadującym z nimi budynkom.

Wszystkie ujęcia wykorzystane do stworzenia panoram zostały wykonane w okresie od czerwca do końca sierpnia 2015 roku. Zdjęcia zrealizowane w zakresie 360 stopni z drona sterowanego przez profesjonalnego pilota, pozwoliły dokładnie pokazać obiekty oraz otoczenie. Zmieniając widok i przechodząc do kolejnej panoramy, można te same budynki zobaczyć z zupełnie nowej perspektywy.

Pasja do architektury oraz możliwości realizatorskie sprawiły, że postanowiono kolejny raz przyjrzeć się Warszawie z góry i położyć nacisk już nie tylko na pokazanie pojedynczych obiektów, ale kompleksowo zaprezentować biznesowe centrum miasta. Aplikacja pozwala dostrzec zmiany, jakie zachodzą na architektonicznej mapie stolicy. W związku z tym, co jakiś czas, wprowadzane są aktualizacje panoram.
Źródło: Warsaw Compass

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Komentarze