
Pracownia architektoniczna Maka Studio stworzyła projekt altany, którego głównym założeniem było zaaranżowanie małej, otwartej przestrzeni dla 6-osobowej rodziny.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ulga podatkowa za ogród
Idealna do wspólnego spędzania czasu altana wyróżnia się nie tylko swoją oryginalną formą, ale również miejscem, w jakim jest usytuowana. Duże wzniesienie i widok rozchodzący się z małej budowli to zdecydowane atuty tej inwestycji. Altana została tak zaprojektowana, aby w pełni korzystać z walorów działki. Drewniane lamele ścian zapewniają spokój i intymność, a zarazem nie zasłaniają widoków. Dodatkowo, ramy skierowane na północ i na zachód otwarte są na obszar Natury 2000 i oddalonego Klasztoru Kamedułów na krakowskich Bielanach.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kładka rowerowa nad Kanałem Żerańskim w Warszawie

Projekt altany pozwala na jej swobodną aranżację. Drewniane donice na zioła, czy kwietnik z siatką na pnącza umożliwiają zasadzenie dowolnych roślin, które podkreślą przyjemny klimat miejsca. Ponadto, duży stół dla rodziny z krzesłami i umieszczonym nad nim oświetleniem sprzyja wspólnym posiłkom na świeżym powietrzu o dowolnej porze dnia.

Głównym materiałem, z którego została wykonana altana jest dębowe, olejowane i zaimpregnowane drewno. Jego naturalna struktura w postaci usłojenia a także matowe wykończenie wspaniale nawiązuje do otoczenia.

Projekt altany pracowni Maka Studio to doskonały przykład dostosowania położenia małej architektury do walorów otoczenia.
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Komentarze