kızılay odtülüler dershane

Trendy

Altana projektu Maka Studio

Projekt altany pracowni Maka Studio to doskonały przykład dostosowania położenia małej architektury do walorów otoczenia.

Pracownia architektoniczna Maka Studio stworzyła projekt altany, którego głównym założeniem było zaaranżowanie małej, otwartej przestrzeni dla 6-osobowej rodziny.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ulga podatkowa za ogród

Idealna do wspólnego spędzania czasu altana wyróżnia się nie tylko swoją oryginalną formą, ale również miejscem, w jakim jest usytuowana. Duże wzniesienie i widok rozchodzący się z małej budowli to zdecydowane atuty tej inwestycji. Altana została tak zaprojektowana, aby w pełni korzystać z walorów działki. Drewniane lamele ścian zapewniają spokój i intymność, a zarazem nie zasłaniają widoków. Dodatkowo, ramy skierowane na północ i na zachód otwarte są na obszar Natury 2000 i  oddalonego Klasztoru Kamedułów na krakowskich Bielanach. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kładka rowerowa nad Kanałem Żerańskim w Warszawie

altana
źródło: Maka Studio

Projekt altany pozwala na jej swobodną aranżację. Drewniane donice na zioła, czy kwietnik z siatką na pnącza umożliwiają zasadzenie dowolnych roślin, które podkreślą przyjemny klimat miejsca. Ponadto, duży stół dla rodziny z krzesłami i umieszczonym nad nim oświetleniem sprzyja wspólnym posiłkom na świeżym powietrzu o dowolnej porze dnia.

altana
źródło: Maka Studio

Głównym materiałem, z którego została wykonana altana jest dębowe, olejowane i zaimpregnowane drewno. Jego naturalna struktura w postaci usłojenia a także matowe wykończenie wspaniale nawiązuje do otoczenia. 

altana
źródło: Maka Studio

Projekt altany pracowni Maka Studio to doskonały przykład dostosowania położenia małej architektury do walorów otoczenia.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!