kızılay odtülüler dershane

Zaproszenia

Kongres Miast Ogrodów

11 września 2015 roku rozpoczyna się w Podkowie Leśnej pierwszy Kongres Miast Ogrodów.

11 września 2015 roku rozpoczyna się w Podkowie Leśnej pierwszy Kongres Miast Ogrodów.

I Kongres Polskich Miast Ogrodów uświetni 90. rocznicę powstania Podkowy Leśnej. Organizatorzy Kongresu - Miasto Ogród Podkowa Leśna i Stowarzyszenie „Ład na Mazowszu” - dzięki imprezie chcą uświetnić model miasta ogrodu, jako ideę urbanistyczną i społeczną doskonale pasującą do współczesnego, ekologicznego stylu życia.

Idea zrównoważonego rozwoju zmaterializowana w miastach ogrodach będzie również inspirująca dla urbanistów, architektów, a nawet deweloperów, którzy swoje realizacje często reklamują jako miasta ogrody.

Na Podkowie Leśnej, jako najstarszym i największym z zachowanych miast ogrodów w Polsce, spoczywa misja i rola ośrodka integrującego świadomość trwania i rozwoju innych miast ogrodów w kraju. Bogate doświadczenia Podkowy mogą być inspiracją dla innych miast ogrodów oraz miejscowości na Mazowszu, a także posłużyć do wypracowania narzędzi ochrony środowiska i kształtowania postaw proekologicznych.

Podczas Kongresu przewidziano sesje tematyczne oraz wymianę dobrych praktyk, podczas których poruszane będą problemy kształtowania ładu przestrzennego, planowania terenów zielonych, rewitalizacji oraz ochrony walorów kulturowych i przyrodniczych miast ogrodów.

Do udziału w Kongresie przyjęli zaproszenie przedstawiciele samorządów i społecznicy z miast ogrodów i miejscowości zielonych w Polsce. Uczestnicy Kongresu, zwłaszcza władze samorządowe, będą mogli dobre praktyki polskich miast ogrodów przenieść na swój teren. Dowiedzą się także, jak można wykorzystać zieleń i przestrzeń w kreowaniu atrakcyjności gmin i regionów oraz przyjaznego środowiska dla mieszkańców.

Miejscem obrad Kongresu będzie siedziba Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej.

Ramowy program kongresu podany na stronie www.polskiemiastaogrody.pl oraz w materiałach konferencyjnych.

Komitet organizacyjny:
Artur Tusiński – współprzewodniczący Komitetu, burmistrz Podkowy Leśnej
Grzegorz Kostrzewa-Zorbas – współprzewodniczący Komitetu, prezes Stowarzyszenia „Ład na Mazowszu” (ŁNM), Piaseczno

Miasto ogród
Miasto ogród

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!