ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri
bahis siteleri

Trendy

Ogród idealnie wyposażony

Wartością dodaną zarówno ogrodzenia z paneli, jak i murków gabionowych okazał się bardzo łatwy montaż. Chociaż wykonawca montował je po raz pierwszy, nic nie zakłóciło porządku prac. Podczas instalacji paneli nie ma potrzeby stosowania betonowych krawężników.

Architekci mieli za zadanie dopełnić designu poprzez wygrodzenie całego terenu oraz obszaru wewnętrznych działek, należących do mieszkańców.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rewaloryzacja historycznego parku

Murki gabionowe na nowym włoskim osiedlu

Ciekawa bryła z motywami sześciennymi oraz kamienna fasada to główne wyróżniki luksusowego osiedla Minerva we włoskiej Pomezii. Architekci, pragnąc zachować styl, do wygrodzenia wewnętrznych ogródków wykorzystali murki gabionowe z jasnym, kamiennym wypełnieniem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wyjątkowy plac zabaw z myślą o dzieciach niepełnosprawnych

gabiony

Zadanie dla architektów – utrzymać nowoczesny styl

Luksusowe osiedle mieszkaniowe Minerva 2006 powstało we włoskim mieście Pomezia w prowincji Rzym. Prostą bryłę budynków zdobią trójwymiarowe – sześcienne i prostopadłościenne – osłony okienne, wyglądające jak częściowo wtopione w ścianę. Fasada została wyłożona jasnym naturalnym kamieniem, wpisując się w nowoczesne trendy.

gabiony

W tym celu wykorzystali panele ogrodzeniowe oraz murki gabionowe. Prosta, industialna konstrukcja doskonale sprawdziła się już na etapie montażu. Teraz podkreśla urodę zabudowy. Łącznie do ogrodzenia osiedla wykorzystane zostało 0,5 km paneli.

Udane połączenie designu z bezpieczeństwem

Dla projektantów istotne było, żeby z jednej strony ogrodzenie osiedla i działek było spójne z architekturą osiedla. Z drugiej strony nie mniej ważne było zapewnienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom. Tu rozwiązaniem okazał się system paneli ogrodzeniowych o dwojakim zastosowaniu. Panele montowane standardowo stanowią przezierną część ogrodzenia o ciekawym wzorze uzyskanym dzięki trzem rozmiarom oczek. W celu nadania odrobiny prywatności przęsła zostały obsadzone pnączami.

gabiony

Drugą częścią są murki gabionowe, montowane na specjalnych prostokątnych słupach. Kamienne wypełnienie dobrane zostało w taki sposób, żeby idealnie komponowało się z fasadą budynku. Jednocześnie w czasie eksploatacji murki będą przydawać poczucia prywatności mieszkańcom oraz częściowo tlumić hałas.

Montaż na piątkę

Wartością dodaną zarówno ogrodzenia z paneli, jak i murków gabionowych okazał się bardzo łatwy montaż. Chociaż wykonawca montował je po raz pierwszy, nic nie zakłóciło porządku prac. Podczas instalacji paneli nie ma potrzeby stosowania betonowych krawężników. Wystarczają cementowe podstawy, w których osadza się słupy. Taki montaż przebiega szybko i bez strat w materiałach.

 

Źródło: Betafence

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!