kızılay odtülüler dershane

Trendy

Spacer w koronach drzew

Trasa w koronach drzew zostanie przygotowana w Gdyni w ramach Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo”.

Wizja spaceru w koronach drzew nie jest już rzeczą niemożliwą. Projektanci coraz częściej decydują się na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, przenosząc poziom aktywności społecznej o kilka metrów na ziemią. Wraz z tym rośnie również poziom zadowolenia użytkowników.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Najlepsza przestrzeń publiczna województwa opolskiego

Trasa w koronach drzew zostanie przygotowana w Gdyni w ramach Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo”. Koncepcja zagospodarowania obszaru została wyłoniona w ogólnopolskim konkursie dla architektów krajobrazu. Główną ideą projektantów z Garden Concept było zapewnienie dogłębnego poznania lasu na trzech różnych wysokościach. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Katedra z drzew

spacer w koronach drzew
Konstrukcja z gałęzi w koronach drzew

Las udostępniony będzie w trzech różnych perspektywach: korzeni, gruntu i gałęzi drzew. Odwiedzający będą mogli wzbogacić swoją wiedzę w zakresie dendrologii oraz ornitologii. Ścieżka w koronach drzew opiera się o 650 metrów drewnianych tarasów na różnych poziomach. Spacerowe kładki wsparte zostaną na drewnianych palach, a bezpieczeństwo zapewnią otaczające barierki. Uatrakcyjnieniem będą liczne punkty widokowe otwierające się w miejscu prześwitu koron drzew. 

spacer w koronach drzew
Szlak wśród koron drzew

Zdecydowaną atrakcją trasy spacerowej będzie wieża widokowa ukazująca szeroką panoramę na otaczający krajobraz z ponad dwudziestu metrów wysokości. Cały teren obiektu ma być zaprojektowany z myślą o osobach niepełnosprawnych. 

spacer w koronach drzew
Szlak z lotu ptaka

W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie projektu. Gdy w przyszłym roku projekt zostanie zrealizowany, stanowić będzie jedną z najbardziej pomysłowych atrakcji turystycznych w Europie. Spacer w koronach drzew umożliwiono do tej pory w Czechach w 2012 roku, w miejscowości Lipno. Realizacja przyczyni się zdecydowanie do rozwoju regionu Trójmiasta.

mgr. inż. arch. kraj. Joanna Magdalena Pracka, [email protected]

spacer w koronach drzew
Trasa na drewnianych palach

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!