kızılay odtülüler dershane

Trendy

Katedra z drzew

Powstała katedra jest idealnym przykładem na to, że architektura nie musi być martwa. Może ją uzupełniać, czyniąc krajobraz atrakcyjniejszym.

Od czasu do czasu powiew świeżego powietrza w projektowaniu jest wdychany przez zielone koncepcje oraz zrównoważony piękny krajobraz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rzeźba w przestrzeni publicznej

Projekty te stale przesuwają granicę jakości, a powstałe obiekty stają się kultowe przynajmniej na pewien okres czasu. Katedra z drzew będzie czymś co będzie z pewną inspirować przez najbliższe dekady, jak nie stulecia. Ta niesamowita przestrzeń znajduje się u podnóża góry Ararat w północnej części włoskiego regionu Lombardia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dom odzwierciedlający przyrodę

katedra z drzew

Pracę nad katedrą rozpoczął w 2002 roku wizjoner Giuliano Mauri. Wszystko zaczęło się od struktur, której filary są bardzo trwałe, a sam materiał jest przyjazny środowisku. Włoski artysta zaprojektował obiekt architektoniczny, który w żaden sposób nie ingeruje w naturę, tylko ją uzupełnia - zapraszając w ten sposób ludzi do odwiedzania tego obiektu, który można wykorzystać jako schronienie lub punkt medytacji. 

katedra z drzew

Powstała katedra jest idealnym przykładem na to, że architektura nie musi być martwa. Może ją uzupełniać, będąc jej częścią. 

katedra z drzew
katedra z drzew
katedra z drzew
katedra z drzew
katedra z drzew

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!