Park

Wypoczynkowy skwer dla mieszkańców

Bezpieczeństwo wieczorową porą zapewniają latarnie oświetlające teren.  Dodatkowymi elementami wyposażenia terenu są stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz tablice z informacjami na temat regionu i okolic.

W miejscowości Korczew stworzono nowe miejsce do wypoczynku i rekreacji służące zarówno mieszkańcom jak i turystom odwiedzającym miasto. Projekt podnosi wartość estetyczną przestrzeni miejskiej i promuje ideę przyjaznego zagospodarowania przestrzeni.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Park w Apeldoorn

Koncepcja zagospodarowania została stworzona w latach 2013-2014. Realizację ukończono w 2014 roku z inicjatywy Gminy Korczew. Autorem projektu jest pracownia OPEN the GREEN. Zgodnie z pomysłem ukształtowania, nowy skwer pozwala na wygodny wypoczynek w przestrzeni publicznej. Powierzchnia użytkowa wynosi 2906 m2

skwer w Korczewie
Nowy skwer w kontekście otoczenia

Głównym elementem dekoracyjnym jest fontanna zlokalizowana w centralnym punkcie skweru. W jej otoczeniu ustawiono liczne ławki zbierające grono osób mogących wspólnie cieszyć się nowym otoczeniem oraz szumem wody. W niedużej odległości od siedzisk zlokalizowano plac zabaw dla dzieci. Umożliwia to rodzicom obserwację pociech z wygodnego i przyjemnie zakomponowanego miejsca wypoczynkowego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pomnik żołnierzy w Warszawie

Możliwość szybkiej komunikacji została zapewniona poprzez poprowadzenie głównej ścieżki pieszej przez sam środek skweru. Łączy ona główne węzły komunikacyjne na brzegach zieleńca i zapewnia przyjemne przejście wśród kompozycji z kolorowych krzewów ozdobnych. Główny ciąg spacerowy przyjął formę krętej ścieżki. Pozostałe przejścia są proste i bezkonfliktowe. 

skwer w Korczewie
Ścieżka wśród drzew i krzewów

Kompozycję roślinną dostosowano do istniejącej zieleni na obszarze skweru. Stosunkowo duża ilość drzew wprowadza cień na licznej powierzchni.  W zasięg koron drzew przewidziano obsadzenie terenu bluszczem pospolitym, tawulcem, śnieguliczką i pięciornikiem. W nasłonecznionych partiach skweru zasadzono takie gatunki jak pigwowiec, tawuła, irga oraz dereń. Zastosowana roślinność jest odpowiednia do terenów  miejskich i nie wymaga dużego nakładu zabiegów pielęgnacyjnych. 

skwer w Korczewie
Wieczorne oświetlenie terenu

Bezpieczeństwo wieczorową porą zapewniają latarnie oświetlające teren.  Dodatkowymi elementami wyposażenia terenu są stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz tablice z informacjami na temat regionu i okolic.

mgr inż. arch. kraj. Joanna Magdalena Pracka

skwer w Korczewie
Fontanna w centrum założenia

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!