kızılay odtülüler dershane

Plac zabaw

Plac zabaw w górskim stylu

Nowy plac zabaw nawiązuje kompozycją  i stylem wizualnym do typowej zabudowy górskiej w Zakopanem. Część użytkowa obejmuje powierzchnię 2500 m2. Projekt w latach 2012-2013 stworzyła pracownia Grima Architektura i Krajobraz przy współpracy z Braty i Kompany. Plac zabaw w górskim stylu zrealizowano w 2013 roku.

Gmina Miasta Zakopane podjęła się inicjatywy zagospodarowania zabytkowej Równi Krupowej w centrum aktywności dla dzieci i młodzieży.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Brama łącząca historię z współczesnością

Nowy plac zabaw nawiązuje kompozycją  i stylem wizualnym do typowej zabudowy górskiej w Zakopanem. Część użytkowa obejmuje powierzchnię 2500 m2. Projekt w latach 2012-2013 stworzyła pracownia Grima Architektura i Krajobraz przy współpracy z Braty i Kompany. Plac zabaw w górskim stylu zrealizowano w 2013 roku. 

plac zabaw zakopane
Górski styl kompozycji placu

Tłem kompozycyjnym placu zabaw jest malownicze pogórze Tatr. Głównym elementem zabawowym jest kompleks budowli i sprzętów rekreacyjnych znajdujących się w centrum założenia. Dzieci mają możliwość korzystania z różnorodnych domków, tuneli, mostków oraz zjeżdżalni. Liczne zabawki na placu przypominają formą drewniane rzeźby. Na placu zlokalizowano również piaskownicę oraz huśtawki. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zrównoważone projektowanie krajobrazu

plac zabaw zakopane
Różnorodne budynki oferujące wiele możliwości do zabawy

W pobliżu placu zlokalizowano toaletę dostępną dla użytkowników przestrzeni zabawowej. Budynek reprezentuje również styl zakopiański. Ważnym elementem wykończenia placu zabaw jest bezpieczna nawierzchnia wyłożona pod wszystkimi urządzeniami zabawowymi. Tworzy ona nieregularny kształt dostosowany na brzegach do linii ogrodzenia.

plac zabaw zakopane
Górski krajobraz widoczny z placu zabaw

Obszar jest użytkowany głównie przez dzieci i młodzież zamieszkałą w Zakopanem. Stanowi również atrakcyjne miejsce dla rodzin spędzających wakacje w regionie.

mgr inż. arch. kraj. Joanna Magdalena Pracka

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!