Katalog roślin

KATALOG ROŚLIN: Cypryśnik błotny

Cypryśnik błotny to drzewo iglaste, dorastające do 20m. Młode rośliny zdobi regularna, wąskostożkowa korona. Starsze egzemplarze mają koronę szerszą i zaokrągloną. Drzewko rośnie powoli i jest drzewem długowiecznym. Igły cypryśnika błotnego są miękkie i jasnozielone. Jesienią zmieniają barwę na rdzawobrązową.

Cypryśnik błotny to drzewo iglaste, dorastające do 20m. Młode rośliny zdobi regularna, wąskostożkowa korona. Starsze egzemplarze mają koronę szerszą i zaokrągloną. Drzewko rośnie powoli i jest drzewem długowiecznym. Igły cypryśnika błotnego są miękkie i jasnozielone. Jesienią zmieniają barwę na rdzawobrązową. Wiosną igły pojawiają się dość późno. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: KATALOG ROŚLIN: Kosodrzewina (Sosna górska)

Pień tego drzewa jest prosty, u nasady szeroki, zwężający się ku górze. Kora czerwonobrunatna, łuszcząca się. Szyszki jajowate, ciemnoszare o długości 2-4 cm. Pora kwitnienia przypada na: marzec-kwiecień.

cypryśnik błotny

Drzewo trudniejsze w uprawie ze względu na dość specyficzne wymagania i pewną wrażliwość na mrozy. Szczególnie wrażliwe na surowe zimy są młode okazy, które należy okrywać na zimę. Potrzebuje dużej wilgotności w powietrzu. Jest za to drzewem odpornym na choroby i szkodniki. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: KATALOG ROŚLIN: Głóg dwuszyjkowy

cypryśnik błotny

Cypryśnik potrzebuje wilgotnej a nawet bagnistej gleby - najlepiej sadzić je nad brzegami zbiorników wodnych i na podmokłych łąkach. Nie lubi gleby kwaśnej i torfowej. Roślina lubi stanowiska słoneczne i osłonięte od wiatru. 

Stosować je można jako drzewko ozdobne, do obsadzania terenów podmokłych. Przy  stawach lub oczkach wodnych - do obsadzania obszaru strefy błotnej. Można sadzić pojedynczo lub w luźnych grupach. 

cypryśnik błotny

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!