ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri
bahis siteleri

Polska

Ogród malarki Joanny Brzostowskiej

Na warszawskim Mokotowie znajduje się kameralny ogród polskiej malarki Joanny Brzostowskiej. Roślinny salon daje artystce dużo wytchnienia i kreatywnych pomysłów w tworzeniu sztuki malarskiej. W całodniowym ujęciu  ogródka można dostrzec bujne draperie przeplatających się odcieni zieleni.

Na warszawskim Mokotowie znajduje się kameralny ogród polskiej malarki Joanny Brzostowskiej. Roślinny salon daje artystce dużo wytchnienia i kreatywnych pomysłów w tworzeniu sztuki malarskiej. W całodniowym ujęciu  ogródka można dostrzec bujne draperie przeplatających się odcieni zieleni.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ogród przydomowy w stylu japońskim

Ogród ma układ bardzo klasyczny – przed tarasem rozpościera się centrum bogatego świata roślin, a wąska wstęga oplata dom od strony bocznej elewacji. Przestrzeń ta dostarcza malarce nie tylko godzin wytchnienia, ale jest źródłem inspiracji , a praca w ogrodzie stanowi lekarstwo na wszelkie smutki i strapienia. 

ogród malarki
Malarska paleta w artystycznym ogrodzie (fot. Barbara Piotrowska)

Prywatny ogród schowany jest za parawanem z wikliny i żywopłotową ścianą. Niegdyś rosły w nim dorodne mirabelki oraz wierzba. Z żalem artystka zmieniała kompozycję dostosowując ją do rozmiarów niewielkiego ogrodu. Obecne wnętrze to teatralna scena ze zmiennym tłem. Z dwóch stron otoczone jest kompozycją roślin iglastych. Trzecią stronę wypełniają przeplatające się pnącza. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Niewielki ogródek z hamakami

ogród malarki
Przeplatający się świat roślin (fot. Barbara Piotrowska)

Wypełnieniem aranżacji są samodzielne byliny takie jak funkie, ber genie, paprocie, barwinki i bluszcze. Kwietny kontrast stanowią ukochane azalie japońskie, które wprowadzają mnóstwo wiosennego wdzięku. Kompozycja ogrodu jest zupełnie dowolna i wolna od kontrolowania. Rośliny przeplatają się wzajemnie tworząc tajemnicze pejzaże. Elementami dekoracyjnymi są stare wazy i wiklinowe kosze. 

ogród malarki
Swobodna kompozycja (fot. Barbara Piotrowska)

Najważniejszym obrazem ogrodu malarki są różnorodne kolory i bujność natury. Uzyskała to sadząc gatunki o swobodnym pokroju i wzroście. Dzięki temu rośliny przenikają się wzajemnie tworząc miękkie i naturalne scenerie ogrodowe.

mgr inż. arch. kraj. Joanna Magdalena Pracka

ogród malarki
Gęstwina pędów, gałązek i liści (fot. Barbara Piotrowska)

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!