ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri
bahis siteleri

Katalog roślin

KATALOG ROŚLIN: Golteria rozesłana

Golteria rozesłana to krzew liściasty zimozielony osiągający wysokość do 30cm. Płożące rozłogi mogą osiągać w dobrych warunkach do 1 m długości.

Golteria rozesłana to krzew liściasty zimozielony osiągający wysokość do 30cm. Płożące rozłogi mogą osiągać w dobrych warunkach do 1 m długości.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: KATALOG ROŚLIN: Jesion wyniosły

Roślinę zdobią białoróżowe, zwisające, dzwonkowate kwiaty, które po przekwitnięciu przekształcają się w czerwone, błyszczące kuliste jagody, którymi krzaczki są gęsto obsypane. Właśnie te owoce są największą ozdobą i do tego bardzo trwałą. Dekorują krzewy od wczesnej jesieni aż do wiosny roku następnego. 

Liście Golterii są ciemnozielone, błyszczące, niezbyt duże o eliptycznym kształcie. Golteria jest krzewinką zimozieloną a jej młode pędy przebarwiają się jesienią na kolor czerwony. Golteria kwitnie od czerwca do sierpnia.

Roślina nie jest trudna w uprawie i bardzo wytrzymała. Golteria jest odporna na mrozy, dobrze rośnie i łatwo się rozmnaża. Niebezpieczne są tylko mroźne ale bezśnieżne zimy - wtedy lepiej krzewinkę okryć. Ma jedynie pewne wymagania co do gleby, należy bowiem do rodziny roślin wrzosowatych. Potrzebuje gleby kwaśnej, próchniczej. Lubi miejsca cieniste ale może też rosnąć w każdym innym miejscu. 

Golteria rozesłana świetnie nadaje się do sadzenia pod koronami drzew, do obsadzania wrzosowisk, na obwódki i do obsadzania skrzynek balkonowych, do jesienno zimowych dekoracji.

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!