kızılay odtülüler dershane

Polska

Przebudowa placu Jagiellońskiego w Radomiu

Urząd Miejski ogłosił przetarg na opracowanie wstępnej koncepcji i dokumentacji projektowej dla placu Jagiellońskiego w Radomiu. Uznanie zyskała firma Embi Architektura, która przedstawiła atrakcyjną propozycję przebudowy miejsca.

Urząd Miejski ogłosił przetarg na opracowanie wstępnej koncepcji i dokumentacji projektowej dla placu Jagiellońskiego w Radomiu. Uznanie zyskała firma Embi Architektura, która przedstawiła atrakcyjną propozycję przebudowy miejsca.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rynek wodny w Zamościu

Modernizacja placu została zaplanowana przy konsultacji z mieszkańcami miasta. Takie założenie został podjęte, gdy poprzednie konkursy i plany architektoniczne nie przyniosły oczekiwanego efektu. Na etapie opracowywania projektu opinia publiczna została uznana za bardzo istotną. Odzwierciedlenie rezultatów płynących z konsultacji społecznych w nowym pomyśle zagospodarowania przestrzeni zdecydowanie podniesie jakość i funkcjonalność placu.

plac, radom
Obecny wygląd placu (radom24.pl)
plac, radom
Zaniedbana przestrzeń miejska w stanie obecnym (www.skyscrapercity.com)

W przebudowie zaplanowano realizację nowoczesnej fontanny, która umożliwia pokazy filmów. Jest to inwestycja na skalę europejską. Projekt zakłada również budowę podziemnego parkingu mieszczącego ok. 200 aut oraz miejsc postojowych dla autokarów na tyłach teatru znajdującego się w pobliżu. Koncepcja zakłada zwiększenie powierzchni użytkowej placu kosztem zamknięcia towarzyszących ulic. Zieleń zakomponowana zostanie w nowoczesnej formie nieregularnych kształtów. Zakłada się nasadzenia drzew oraz duże powierzchnie trawników.

CZUTAJ RÓWNIEŻ: Ulica przekształcona w park

plac, radom
Nowoczesna fontanna (regiodom.pl)
plac, radom
Plansza projektowa z przekrojami placu (radom24.pl)
plac, radom
Wizualizacje placu wraz z detalami (m.radom.gazeta.pl)

Konsultacje  z lokalnymi mieszkańcami mają na celu pozyskanie opinii społecznej na temat stworzonej koncepcji. Oczekuje się również propozycji zmian i uwag do projektu. Ponieważ plac Jagielloński jest ważnym miejscem miasta, dokłada się wszelkich starań w jak najlepszym zagospodarowaniu miejsca.

Mieszkańcy mają szansę podzielenia się swoim zdaniem od 30. stycznia do 14. lutego bieżącego roku. Na ostateczny efekt koncepcji projektowej trzeba jednak poczekać do jesieni 2015 roku. 

mgr inż. arch. kraj. Joanna Magdalena Pracka

Źródło:http://www.propertydesign.pl/architektura_przestrzen_publiczna/108/plac_jagiellonski_w_radomiu_juz_ze_wstepna_koncepcja,3279.html

 

plac, radom
Zwycięska koncepcja przebudowy placu Jagiellońskiego

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!