Katalog roślin

KATALOG ROŚLIN: Grusza pospolita

Grusza pospolita to dość duże drzewo liściaste, osiągające wysokość do 15 m. Liście są jajowate lub okrągławe, długoogonkowe, nagie, do 8 cm długości. Brzeg blaszki liściowej jest drobno piłkowany.

Grusza pospolita to dość duże drzewo liściaste, osiągające wysokość do 15 m. Liście są jajowate lub okrągławe, długoogonkowe, nagie, do 8 cm długości. Brzeg blaszki liściowej jest drobno piłkowany.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: KATALOG ROŚLIN: Metasekwoja

Kwiaty są śnieżnobiałe, zebrane w baldachokształtne grona. Pełnia kwitnienia większości odmian grusz przypada na pierwszą dekadę maja. Kora jest podłużnie bruzdowana i spękana na prostokątne poletka. Owocem jest gruszka (owoc jabłkowaty). Ma kształt kulisty lub lekko wydłużony i zwisa na długiej szypułce. Owoce można od razu spożyć, ale wykorzystuje się je również do produkcji soków i przetworów.

grusza pospolita

Preferuje gleby zasobne, żyzne i wilgotne oraz klimat o ciepłym lecie. Roślina jest światłolubna, ale znosi lekkie zacienienie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: KATALOG ROŚLIN: Daglezja zielona

grusza pospolita

Grusza świetnie nada się zarówno do małych, jak i dużych ogrodów. Roślina posiada pyszne owoce, co sprawia, że warto drzewo posadzić w łatwo dostępnym miejscu. 

grusza pospolita
grusza pospolita

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!