ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Katalog roślin

KATALOG ROŚLIN: Olsza

Olsza to duże drzewo osiągające do 20 m wysokości, rocznie przyrasta do 40 cm na wysokość i 20 cm na szerokość. Brązowe kwiatostany pojawiają się na przełomie marca-kwietnia.

Olsza to duże drzewo osiągające do 20 m wysokości, rocznie przyrasta do 40 cm na wysokość i 20 cm na szerokość. Brązowe kwiatostany pojawiają się na przełomie marca-kwietnia. Liście owalne do wyokrąglonych, ciemno-zielone, błyszczące, z lepkim nalotem, nie przebarwiające się jesienią, długo nie opadają.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: KATALOG ROŚLIN: Dereń biały

Kora u starych drzew szara z charakterystycznymi pionowymi szczelinami . Lubi stanowiska słoneczne do częściowo zacienionych, gleby średnio żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Tolerancyjna na zasolenie podłoża.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: KATALOG ROŚLIN: Wiciokrzew japoński – Lonicera japonica

Olsze są ogólnie uważane za drzewa niezbyt szlachetne, przez niektórych traktowane nawet jako chwasty. Wynika to głównie z dużej zdolności olsz do kolonizowania nowych terenów, ich krótkowieczności oraz szybkiego wzrostu. Jednak to właśnie te cechy w połączeniu z wyjątkową zdolnością olsz do wchodzenia w symbiozę z bakteriami wiążącymi atmosferyczny azot powodują, że rośliny te są niezastąpione jako przedplon poprawiający jakość gleby na terenach przeznaczonych do zalesienia, nadają się też idealnie do rekultywacji terenów poprzemysłowych, umacniania zboczy, brzegów rzek itd. Czasami sadzone też jako drzewa zieleni miejskiej (walory: ozdobne kotki wiosną, późno opadające liście).

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!