kızılay odtülüler dershane

Katalog roślin

KATALOG ROŚLIN: Laurowiśnia wschodnia

Laurowiśnia wschodnia to krzew liściasty zimozielony, dosyć duży oraz rozłożysty - w dobrych warunkach może osiągnąć 6 m. Czasem występuje w formie małego drzewa.

Laurowiśnia wschodnia to krzew liściasty zimozielony, dosyć duży oraz rozłożysty - w dobrych warunkach może osiągnąć 6 m. Czasem występuje w formie małego drzewa.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: KATALOG ROŚLIN: Amarylis

Roślina najbardziej ceniona jest ze względu na liście : duże, grube i błyszczące w kolorze ciemnozielonym. Szczególnie efektownie wygląda jesienią, gdy inne krzewy są już liści pozbawione. Kwiaty laurowiśni wschodniej są białe i delikatne. Zebrane są w okazałe, wzniesione grona i pachną, z tym że ich zapach może być różnie odbierany. Owoce czarne, kuliste i trujące dla ludzi. W naszym klimacie dość rzadko się tworzą. Roślina kwitnie w maju.

Laurowiśnia jak większość krzewów zawsze zielonych wymaga większej uwagi i odpowiednich warunków do wegetacji. Po pierwsze jest niezbyt odporna na silne mrozy - ale jeżeli krzew przemarznie wystarczy przyciąć go przy ziemi aby odrosły mu nowe pędy. Po drugie wymaga odpowiedniej ziemi i zacisznego stanowiska. Do plusów laurowiśni należy zaliczyć jej odporność na szkodniki i zanieczyszczone powietrze oraz niezbyt duże wymagania co do nasłonecznienia. Krzew bardzo dobrze znosi cięcie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: KATALOG ROŚLIN: Rozmaryn

Roślina musi rosnąć w dobrej, żyznej i wilgotnej glebie z większą zawartością wapnia. Może rosnąć zarówno w słońcu jak i w cieniu.

Laurowiśnię wschodnią można posadzić pojedynczo lub w grupach. W cieplejszych regionach można tworzyć z niej cięte żywopłoty. Krzewy te stanowią doskonałe zielone tło dla innych roślin. Może być sadzona w pobliżu zbiorników wodnych.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!