ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Plac zabaw

Plac zabaw na pastwiskach Dinton w Wielkiej Brytanii

Plac zabaw autorstwa pracowni Davies White to przyrodnicze zestawienie natury z zabawą.  Zlokalizowany jest w Wokingham i w bardzo dużym stopniu uatrakcyjnia okolicę. Stworzono miejsca przeznaczone do zabaw nawiązujące do układów przyrodniczych.

Plac zabaw autorstwa pracowni Davies White to przyrodnicze zestawienie natury z zabawą.  Zlokalizowany jest w Wokingham i w bardzo dużym stopniu uatrakcyjnia okolicę. Stworzono miejsca przeznaczone do zabaw nawiązujące do układów przyrodniczych. Projekt został stworzony po konsultacji zarówno z dziećmi jak i osobami znającymi się na potrzebach najmłodszych w kontekście rozwojowych zabaw na świeżym powietrzu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ogród wpisany w krajobraz

Masa atrakcji

W północnej części parku zlokalizowano leśny piknik, niewielkie budowle, wahadłowe kłody, podziemny tunel zachęcający do zwiedzania podziemnych partii gruntu oraz budynek oferujący budowanie własnych sprzętów zabawowych. Dla zwiększenia rozrywki zaplanowano również plecione gniazda umocowane na wysokości do 4 metrów z widokiem na staw. 

plac zabaw
Gigantyczne kłody do wspinania (źródło Courtesy of Davies White Landscape Architects)

Raj dla dzieci

W centralnej części znajdują się bardziej tradycyjne struktury do zabaw umożliwiające wspinaczkę, chowanie się w dziurach i roślinnych konstrukcjach. Dwa trawiaste kopce łączy drewniany most. Dzieci mogą znaleźć wiele możliwości zabawy w pojedynkę jak i w większych grupach. Nie przegapiono również przestrzeni, która jest wyposażona w sprzęty najmłodszym najlepiej znane – huśtawki, zjeżdżalnie, labirynty. Liczne drewniane rzeźby pobudzają wyobraźnię i zachęcają do interakcji. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Skwer dla studentów Uniwersytetu w Izraelu

plac zabaw
Kontekst krajobrazowy naturalnego placu zabaw (źródło Courtesy of Davies White Landscape Architects)

mgr inż. arch. kraj. Joanna Magdalena Pracka, kontakt@joannapracka.com

Źródło:http://worldlandscapearchitect.com/dinton-pastures-nature-play-space-wokingham-uk-davies-white-landscape-architects/#.VGsygMn5PYg

plac zabaw
Różnica poziomu terenu w parku (źródło Courtesy of Davies White Landscape Architects)
plac zabaw
Tunele i drewniane płotki (źródło Courtesy of Davies White Landscape Architects)
plac zabaw
Drewniana huśtawka (źródło Courtesy of Davies White Landscape Architects)

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!