kızılay odtülüler dershane

Zaproszenia

WAK6: Architektura krajobrazu w Europie Środkowej

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) zaprasza do udziału w 6. edycji konferencji „Współczesna architektura krajobrazu - trendy, technologie i praktyka

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) zaprasza do udziału w 6. edycji konferencji „Współczesna architektura krajobrazu - trendy, technologie i praktyka", która odbędzie się 22 marca w Warszawie (Aula Kryształowa, SGGW).

Marcowa konferencja poświęcona będzie architekturze krajobrazu w krajach Europy Środkowej i zmianom, które w niej zachodzą od transformacji. Prelegenci z Czech, Węgier, Słowacji i Polski przedstawią swoje najciekawsze projekty, podzielą się doświadczeniem i refleksjami na temat kondycji architektury krajobrazu w naszym regionie. Prezentacje zilustruje wystawa „Współczesna architektura krajobrazu w krajach Grupy Wyszehradzkiej”. Ekspozycję złożoną z 40 wybranych projektów z krajów partnerskich SAK przygotował wspólnie z Uniwersytetem Corvinus (Budapeszt) i stowarzyszeniami branżowymi z Czech i Słowacji. Finansowanie wystawy zapewnia Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

PROGRAM KONFERENCJI
10.00 Recepcja
10.30 Otwarcie konferencji, URSZULA FORCZEK-BRATANIEC, WOJCIECH JANUSZCZYK (SAK)
10.45 Architektura krajobrazu w krajach Grupy Wyszehradzkiej, KLARA SALZMANN (Czechy), EVA WERNEROVA (Słowacja), SANDOR BARDOCZI (Węgry)
11.30 Miejsca dla ludzi. 3 x zmiana na zielono, EVA WERNEROWA (AWE Atelier, Słowacja)
12.15 Oferta firmy Certus Technologie Budowlane, AGNIESZKA MIŁOSZEWSKA (Centrus Technologie Budowlane)
12.30 Renowacja ogrodów zamku królewskiego w Gödöllő, ALBERT FEKETE (Uniwersytet Corvinus/LéptékTerv)
13.15 lunch
14.15 Barwa w iluminacji budynków i zieleni, MICHAŁ PAWLACZYK (Schreder Polska)
14.30 Rozbudowa Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, BOLESŁAW STELMACH (Stelmach i Partnerzy, Polska)
15.15 V4 i mała architektura. Doświadczenia jednej firmy, ALEŠ BAKOŠ (mmcite Czechy)
15.45 przerwa kawowa
16.15 Inna przestrzeń, STEPAN SPOULA
17.00 Dyskusja i zamknięcie konferencji

PRELEGENCI
EVA WERNEROVA licencjonowana architektka krajobrazu, członkini Słowackiej Izby Architektów. Prowadzi własną pracownię projektową i firmę wykonawczą AWE ATELIER (Piestany, Słowacja). Zdobywczyni krajowej nagrody CE.ZA.AR 2008 za rewitalizację dróg wodnych w mieście Piestany. Nagrodzona przez Słowackie ministerstwo Rozwoju Regionalnego za rekonstrukcję parku historycznego w miejscowości Oponice.

ALBERT FEKETE architekt krajobrazu, profesor Uniwersytetu Corvinus w Budapeszcie (Wydział Architektury Krajobrazu), w 2012 roku został wyróżniony nagrodą "Architekt krajobrazu roku" przyznawaną przez węgierskie Stowarzyszenie Architektów Krajobrazu. Właściciel biura projektowego LéptékTerv, które zrealizowało wiele projektów na Węgrzech, Rumunii, Niemczech i Holandii, związanych głównie z przestrzenią publiczną i rewitalizacją historycznych ogrodów.

BOLESŁAW STELMACH wybitny polski architekt, absolwent Politechnik Krakowskiej i Politechniki Warszawskiej (studia podyplomowe), od 1985 prowadzi samodzielną praktykę zawodową; laureat wielu konkursów w tym m.in. Domu dostępnego (1995), Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego (2003), Rewaloryzacji Parku w Żelazowej Woli (2006). W 2010 roku został laureatem Honorowej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich [źródło: wikipedia]

Wortale sztuka-architektury.pl oraz sztuka-krajobrazu.pl są patronami medialnymi konferencji.
Więcej na: sak.org.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!